Дорога з "ЛНР" в Україну через Росію: Розповідь очевидця про каравани автобусів і важку подорож
Єдиний шлях в Україну з окупованої Луганщини тепер прямує через Росію автобусом: очевидці кажуть, що каравани автобусів прямують з "ЛНР"
Такий довгий шлях доводиться долати через те, що "ЛНР" закрила КПВВ "Станиця Луганська" на виїзд для людей з місцевою пропискою.
Один з переселенців, який виїжджав з "ЛНР" в Україну розповів Depo.Донбас, як триває така подорож і з якими складнощами можуть зіткнутися люди.
Він зазначив, що автобуси з Луганська відправляються ледь не кожну годину. Білет у Київ коштує 1550 грн.
"Ми виїжджали о 14:00, перед нашим автобусом поїхали ще чотири. Людей багато, місця потрібно бронювати заздалегідь, але якщо на потрібний час виїзду місць немає, перевізники знайдуть інший автобус на інший час відправлення", - зазначив чоловік.
За його словами, людей перевозять не великими автобусами, а маленькими спринтерами. До того ж, потрібно бути готовим, що сидіти може бути не зручно, місця в деяких росташовані дуже близько один до одного і залишається мало простору для ніг.
"Ви сідаєте в Луганську, їдете до Ізваріного, там знаходиться колишній державний КПП, який тепер підконтрольний "ЛНР". З автобусу всіх висаджують. Пішки з речами потрібно проходити контроль з боку "ЛНР", а потім йти десь кілометр або більше на російський КПП. Проходите паспортний контроль в прикордонників РФ, показуючи паспорт України, потім пересаджуєтеся в автобус, який везе вас територією Росії до прикордонного пункту", - розповів він.
Якісь рейси, які прямують у Харків, або у Київ, проходять кордон в Харківській обласі, а інші, які наприклад, прямують в Сіверськодонецьк, - в Луганській області на КПП "Мілове".
"Так само, коли під'їжджаєте до російсько-українського кордону, а це відбувається вже вночі, виходите з автобусу, забираєте речі. Проходите російський КПП, потім портрібно йти у бік українського. Це довго, там навіть стоять автомобілі місцевих, які можуть за 2000 рублів з людини підвезти ближче. На вході в український КПП потрібно показати внутришній паспорт України з пропискою на окупованій території, сертифікат про повну вакцинацію. Якщо сертифікату немає, потрібно пройти тестування на коронавірус, отримати результат, а вже потім переходити КПП. У нас все пройшло добре, показали сертифікати і пройшли", - зазначив переселенець.
Після проходження КПП, на українській території пасажири сідають в автобус, вже третій, і прямують до кінцевого пункту призначення.
Він зауважив, що дорога буде важкою для літніх людей, ніч доведеться провести без сна, висадка, пересадка виснажує, також він радить не брати з собою багато речей і подбати про наявність усіх документів.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Краматорськ