Доплат немає, основ хімзахисту не вчать: Хто і як в Бахмуті ховає померлих з коронавірусом

В неділю, 17 травня, в Бахмуті з дотриманням санітарних норм, працівники місцевої ритуальної служби поховали 62-річного чоловіка з коронавірусной інфекцією

Як передає Depo.Донбас з посиланням на "Вільне радіо", на церемонії поховання був лише один родич померлого. 

За інформацією головної лікарки Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Світлани Мельникової, померлий чоловік лікувався в інфекційному відділенні БЛІЛ та останні 10 днів дихав за допомогою апарату ШВЛ.

"Чоловік заразився від сина, який повернувся з-за кордону, де ймовірно інфікувався. Зараз у лікарні продовжує перебувати другий син чоловіка з підтвердженим діагнозом. Він надійшов до медзакладу одночасно з батьком", - йдеться у матеріалі.

"Померлого з лабораторно підтвердженою коронавірусною хворобою привезли співробітники ритуальної служби комбінату комунальних підприємств Бахмутської ОТГ в захисних костюмах. Тіло за стандартами — одразу в закритій труні на відкритому причепі трактора. Окрім захисних костюмів, бригада комунальників вдягнула респіратори, рукавички та захисні окуляри.", - йдеться у матеріалі. 

За словами начальника ритуальної служби ККП Валерія Меркова, тіло небіжчика перед тим як покласти в труну, обробили дезінфекційним розчином та поклали в герметичний пакет.   

"Ми давно до цього підготувались: у нас є індивідуальні засоби захисту, від ЗЗК (загальновійськовий захисний комплект, —  ред.) до одноразових та багаторазових комбінезонів, тобто ми добре оснащені. Закупили санітарні поліетиленові мішки ще на самому початку", — каже Мерков. 

Оскільки обмежена кількість присутніх на похороні — одна з вимог процедури поховання небіжчиків з коронавірусом, на церемонії був присутній лише племінник померлого. Він розповів, що за похоронні послуги сплатила родина. Заходів безпеки в прейскуранті не було.

"Родичі не бачили тіла, а священник його не відспівував. Буде лише поминальна служба в храмі на 40 днів. Розтин за бажанням родини не робили, а в причині смерті вказано "пневмонія", - розповів родич померлого. 

"Після того як труну опустили в яму та закопали, родич померлого висипав освячену землю, запалив свічку та залишився на місці поховання наодинці", - йдеться у матеріалі.

фото Вільне радіо

Повідомляється, що працівники ККП, що проводили поховання, зняли і спалили свої захисні костюми, взуття обробили дезінфекційним засобом, а руки — спиртом.    

"Зараз обробимо все — і причеп, і трактор, розвели всі пропорції, спиртом руки. Душ не на комбінаті  —  у нас є своя камера схову на Румянцева, там будемо оброблятись, бо люди бояться з нами контактувати, щоб ми не заходили в побутівки. А завтра директор дав нам вихідний",  —  розповів начальник ритуальної служби.

Крім того, він розповів, що працівники накопали ям на новому кладовищі в районі Часів-Яра. А

"Але зараз це змінили, можна ховати поблизу родичів",  — повідомив Мерков. 

Керівник похоронної служби вважає, що його працівники мають отримувати доплату  через небезпеку зараження. Натомість їм навіть нікому розповісти, як правильно вдягатись-роздягатись.

"На засіданні міського штабу (з протидії поширенню коронавірусу  —  ред) я претендував аби наших співробітників теж преміювали. Як там буде, не знаю. Поки що таких випадків не було, це перший. Люди переживають та бояться. Я сказав "поїхали", і всі відступили в сторону. За копійки ніхто не хоче працювати",  — каже Мерков. 

Він зазначає, що нині став у пригоді досвід служби в армії та навички хімзахисту.

"Правильно треба вдягтись та роздягтись. Добре, що я служив в армії  —   окрім мене молоді це ніхто не покаже. Звичайно, небезпека є, але ми мінімізували все. Захист в нас надійний", — каже він. 

Нагадаємо, що на Донеччині станом на суботу 16 травня було лабораторно підтверджено шість нових випадків коронавірусної хвороби.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Краматорськ