Донецьку ВЦА запідозрили у розкраданні коштів на придбанні непрацюючих "екобудок"

Департамент екології та природних ресурсів ДонОГА, КП "Донецький регіональний центр поводження з відходами" запідозрили у розтраті бюджетних коштів під час закупівлі стаціонарних постів спостереження за станом атмосферного повітря

Як йдеться в оприлюдненому клопотанні про доступ до документів, яке розглянув і задовольнив Краматорський суд, у розтраті підозрбється і підприємство ТОВ "Хімлаборреактив", передає Depo.Донбас з посиланням на Open.dn.

Під час досудового розслідування виявлено офшорні схеми, покупка контейнерів за готівку, підробка документів. Також з'ясовано, що пости не використовуються за призначенням і не задіяні в моніторингу навколишнього середовища.

Саме такі аргументи наводить слідчий обласної прокуратури в своєму клопотанні про доступ до документів.

Нагадаємо, що у кінці 2016 року Департамент екології та природних ресурсів ДонОГА уклав договір з київською фірмою ТОВ "Хімлаборреактив" на поставку 6-ти постів спостереження, укомплектованих метеорологічними модулями, аналізаторами, генераторами та іншим обладнанням, на суму близько 18 мільйонів гривень.

Встановлено, що "Хімлаборреактив" придбав аналізатори пилу через офшорну компанію. На думку слідства, це було зроблено "з метою приховування розміру привласнених коштів". При цьому аналізатори такого типу раніше не використовувалися в Україні і не були сертифіковані. Однак, це не зупинило постачальника і він просто доклав фіктивні документи від експертної організації, в яких вказана дата видачі свідоцтва - 14.04.2017. Фактично, на тиждень раніше, ніж товар був ввезений в Україну і розмитнений - 21.04.2017.

Також з'ясувалося, що обладнання для відбору проб вироблено на Росії, тому воно закуповувалося окремо, у невідомого постачальника.

Слідство припускає, що посередником виступив Харківський коксовий завод. Самі ж пости спостереження (металеві контейнери з внутрішньою обшивкою) купувалися постачальником за готівку у харківського підприємця за 1,6 мільйона гривень.

У липні 2017 року зазначені вагончики з сумнівним устаткуванням і яскравими написами "Оновлена ​​Донеччина" були передані Департаментом екології на баланс обласного комунального підприємства "Донецький регіональний центр поводження з відходами". При цьому прокуратура стверджує, що дане підприємство не є суб'єктом моніторингу навколишнього середовища і не має персоналу відповідної кваліфікації. Слідство робить висновок про те, що пости не використовуються за призначенням.

Обласний Департамент екології продовжив "удосконалити" своє дітище. У квітні 2017 року той же "Хімлаборреактив" виграв тендер на дооснащення 6-ти стаціонарних постів, вже на суму 23,7 мільйонів гривень. У прокуратурі вважають, що знову буде використана схема привласнення бюджетних коштів, тому просять суд надати тимчасовий доступ до документів КП "Донецький регіональний центр поводження з відходами". Суд визнав аргументи слідства достатнім і задовольнив клопотання.

Варто відзначити, що це комунальне підприємство є об'єктом уваги правоохоронних органів відразу в декількох кримінальних виробництвах. Наприклад, недавно суд дав згоду на доступ до документів в рамках виробництва про розкрадання бюджетних коштів під час реконструкції лінії по сортування сміття.

Читайте також: Як на Донеччині спуститили 42 мільйони на будки з логотипом Жебрівського

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme