За що Жебрівського зняли з посади
Павлу Івановичу дозволили піти спокійно і тихо
Керівник Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський підтвердив, що йде з посади.
"У суботу зустрівся з Президентом України Петром Порошенком та попросив його про мою відставку. Він мою заяву прийняв, і у середу її має розглянути Кабмін", - написав Жебрівський на своїй сторінці у Facebook в понеділок 11 червня.
Він зазначив, що "за ці роки пізнав та полюбив цей край". "За нього я воював на фронті у 2014-му, з 2015-го "воюю" на ниві його розбудови", - написав він і перерахував свої здобутки.
Джерело Depo.Донбас в Адміністрації президента розповіло, що насправді відставка Жебрівського – добровільно-примусова. Нещодавно відбулася нарада у Порошенка, під час якої він висловив незадоволення роботою донецького губернатора. Жебрівському закидають скандали з контрабандою, втрату політичного контролю над територіями з місцевими елітами, розслідування прокуратури, що випливли, про закупки Донецької ВЦА та розтрату коштів.
Отже, про все докладніше.
Напередодні президентських і парламентських виборів Жебрівський примудрився втратити контакт з місцевими елітами. Зокрема, міські голови навіть перестали вдавати, що орієнтуються на ОДА. Подейкують, близький до Ахметова мер Маріуполя Юрій Бойченко останнім часом загалом демонстративно ігнорував всі засідання колегії під керівництвом Жебрівського. Крім того, у Павла Івановича вщент зіпсувалися стосунки з мером Краматорська та міським головою Авдіївки, якому голова ОДА вручив "чарівного пенделя" (антипремія Жебрівського для міських голів). Також втрачено вплив у Слов'янську та Бахмуті - туди "заходять" зовсім не президентські політсили. Єдиний мер, який все ще орієнтувався на Жебрівського - Руслан Требушкін. Останнім часом більшість обласних заходів проходила саме в його вотчині - Покровську.
Крім того, на своїй посаді Павло Іванович більше приділяв уваги своєму іміджу та піару, аніж відстоюванню "президентської лінії" і гуртуванню навколо неї. З Жебрівським асоціюють логотип "Оновлена Донеччина" - майже готова назва для політсили. Він відомий на Донеччині "новаторськими ідеями" про "куркулів Донбасу", "легені Слов'янська" та нагороди мерам області "чарівний пендель".
З президентом та президентською політсилою це все вищеперераховане аж ніяк не пов'язано.
Значно ускладнилася ситуація для Жебрівського після підпорядковування обласних ВЦА Донеччини і Луганщини Об'єднаному оперативному штабу ЗСУ і його командувачу Сергію Наєву. Подейкують, що Наєв з Жебрівським не дуже потоваришували, і сам командувач був дуже зацікавлений у зміні керівника Донецької облВЦА.
Не залишилися непоміченими і корупційні скандали в Донецькій ВЦА. Наприклад, історія 2017 року з поставками металобрухту замість буржуйок у Красногорівку і Мар'їнку дійшла до прокуратури. Нагадаємо, в грудні 2015 року в результаті обстрілу Мар'їнки і Красногорівки Донецької області був зруйнований магістральний газопровід, внаслідок чого було відсутнє централізоване опалення. Під час зими 2015-16 років в Красногорівці насмерть замерзло 11 людей.
До Жебрівського особисто зверталися з проханням забезпечти населення альтернативними джерелами тепла, щоб така жахлива ситуація не повторювалася. Слідство з'ясувало, що підприємець, який поставляв буржуйки, вступив в змову із співробітниками департаменту Донецької ВЦА та придбав у невстановленому місті кустарно виготовлені металеві предмети, зовнішньо схожі на опалювально-варильні пічки, та реалізував вказані предмети департаменту.
На думку слідчих, такі дії посадовців мають ознаки розтрати чи присвоєння державного майна у великих обсягах зі зловживанням службовим становищем. Але сам Жебрівський чомусь взяв і звільнив через ці буржуйки керівника військово-цивільної адміністрації прифронтової Красногорівки Олега Ліванчука, а він, наскільки відомо, у справі навіть не фігурує. 19 березня у прифронтовій Красногорівці місцеві жителі вийшли на акцію протесту проти звільнення Ліванчука, але це нічого не змінило.
Також набула розголосу історія з недобудовами, зокрема опорними школами, які ремонтувалися роками, а деяких містах, зокрема школа у Маріуоплі, так ще і не відкрилася.
Але подейкують, що останньою краплею стала темну історію з контрабандою в "ДНР" через логістичні центри, які, як казав Жебрівський, були створені за ініціативи Порошенка.
У березні голова військово-цивільної адміністрації селища Зайцевого Володимир Весьолкін заявив про незаконну торгівлю з "ДНР" за допомогою гуманітарно-логістичного центру в районі КПВВ "Майорське". Він оприлюднив відео і звинуватив у цій схемі місцевих чиновників, зокрема першого заступника голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Віктора Ремського.
Жебрівський пообіцяв, що інформація Весьолкіна буде перевірена, але одразу ж висловив невдоволення його діями, мовляв Весьолкін мало приділяє уваги своїм прямим обов'язкам. 6 червня Весьолкіна було звільнено з посади. Причиною у Донецькій обласній ВЦА назвали "неякісну організацію роботи військово-цивільної адміністрації Зайцевого".
Як у випадку з Ліванчуком, Весьолкіна теж підтримали місцеві мешканці. Вони 8 червня зібралися на контрольно-пропускному пункті "Майорськ". Його звільнення люди пов'язують із боротьбою з корупцією і оприлюдненням інформації про незаконну вирубку лісу та махінації з перевезеннями товарів в "ДНР" через КПВВ "Майорське".
Мешканці хотіли перекрити КПВВ, але поліція заборонила. Коли тривав пікет, КПВВ був закритий через введення режиму "червоний". Тим часом у мережі повідомляли, що режим "червоний" було введено за наказом Жебрівського аби покласти край акції протесту.
З огляду на все вищеперераховане сьогоднішня заява про відставку не випадковість. В той же час, все вказує на те, що Павла Івановича вирішено не чіпати. Йому дозволили піти спокійно і тихо. За власним бажанням.
Фото: Depo.Донбас.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Краматорськ