ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Через борги російського підприємства частина Донеччини може залишитися без світла

Через борги російського підприємства "Енергомашспецталь" Краматорськ вже відчуває складнощі з постачанням електроенергії
Depo.Краматорськ
24 травня 2016 13:14
ФОТО: depo.ua
Через борги російського підприємства частина Донеччини може залишитися без світла
Через борги російського підприємства частина Донеччини може залишитися без світла

Як повідомляє кореспондент Depo.Донбас, на черговій апаратній нараді у краматорській мерії знов постало питання неякісних послуг електропостачання у місті – майже кожного дня одне з селищ міста лишається без електрики, а у центрі міста помітно скаче напруга.

За словами керівника міського РЄС Ігоря Горовича, покращити ситуацію можна "або умовляннями компанії-постачальника, або закликами до заводу погасити борги за електрику".

Як вдалося з’ясувати Depo.Донбас, мова йде про борги підприємства "Енергомашспецсталь" перед підприємством "ДТЕК - Високовольтні мережі". Як повідомили у прес-службі енергетиків, щомісяця цей завод споживає електрики на 11,5 мільйонів гривень, а останні 7 років не дуже сумлінно оплачує спожите. Через це підприємство накопичило борг у майже 125 мільйонів гривень. На цей час судом прийнято рішення про примусове стягнення боргу на 42 мільйона гривень.

Цікаво, що під час бойових дій енергетики "ДТЕК Високовольтні мережі" врятували ЕМСС від знеструмлення і втрати робочих потужностей: в липні 2014 р лінії 220 кВ від СлавТЕС були перебиті через обстріли, ЕМСС звернулося до енергетиків з проханням забезпечити достатній для роботи її печей рівень електропостачання.

З 4 високовольтних ліній, що постачає електроенергію на завод, на той момент в роботі була тільки одна лінія 110 кВ (3 були пошкоджені через обстріли). Крім ЕМСС від неї було підключене ще одне міське підприємство - НКМЗ, якому також була необхідна електроенергія для роботи печей.

"Йдучи назустріч проханню ЕМСС, ДТЕК Високовольтні мережі склали графік поперемінної подачі електроенергії на 2 заводи, щоб печі працювали по черзі. У такому режимі електроенергія подавалася на 2 заводи з липня по листопад 2014 р поки енергетики відновлювали пошкоджені обстрілами лінії. Тоді ж ЕМСС почав погашати заборгованість, що накопичилася за раніше спожиту і неоплачену електроенергію. Але як тільки нормальна схема електропостачання була відновлена, ЕМСС повернувся до політики ігнорування оплати за електроенергію", - повідомили у прес-службі "ДТЕК - Високовольтні мережі".

На цей час підприємство не поспішає сплачувати борги й не допускає фахівців на свою територію, щоб відключити постачання електрики. Справа в тому, що на території підприємства розташована системна підстанція ЛІТ-220 через яку електрикою забезпечується не лише підприємство й місто, а й відбувається перерозподіл електрики по всій півночі Донеччини.

Тож, повністю відключити підстанцію та завод не можливо. Через це на початку травня "ДТЕК Високовольтні мережі" прийняли рішення до мінімуму скоротити постачання електрики на цю підстанцію, відключив 3 з 4 ліній електропередач. Тож у місті виник суттєвий дефіцит електрики, який лише підсилюється, коли "Енергомашспецсталь" в вечірній та нічний час починає активно навантажувати своє електричне обладнання.

Довідка: Підприємство "Енергомашспецсталь" входить до російського концерту "Росатом", а його керівником до обрання депутатом Верховної ради був Максим Єфімов, який зараз є активним депутатом президентської фракції у парламенті.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас