ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бюджет Донеччини-2016: Навіщо Жебрівський фінансуватиме неіснуючу облраду

Depo.Донбас уважно прочитав цій документ і знайшов там багато цікавих витрат, які не надто доречні у регіоні поблизу лінії фронту
Depo.Краматорськ
5 січня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
Бюджет Донеччини-2016: Навіщо Жебрівський фінансуватиме неіснуючу облраду
Бюджет Донеччини-2016: Навіщо Жебрівський фінансуватиме неіснуючу облраду

Через фактичну відсутність Донецької обласної ради бюджет області на 2016 рік було ухвалено розпорядженням голови ВЦА Павла Жебрівського. В основу цього документу були покладені рекомендації колегії обласної державної адміністрації, яка відбулася напередодні.

Планується, що у 2016 році доходи обласного бюджету складуть 9,46 мільярдів гривень. Більша частина цих коштів (9,36 мільярда гривень) потраплять до загального фонду бюджету. Видатки області у наступному році будуть дорівнювати доходам.

Понад 8 мільярдів гривень бюджет області отримає у вигляді субвенцій з державного бюджету на виконання делегованих повноважень. Завдяки власним податковим надходження область зможе зібрати лише 1,33 мільярда гривень. При цьому майже мільярд гривень область отримає від сплати податку на прибуток, 136 мільйонів - завдяки ренті за використання природних ресурсів, а 182 мільйона – від сплати екологічного податку.

Левова частина обласного бюджету (5,09 мільярдів гривень) буде витрачена на субвенції місцевим бюджетам для виплати різноманітних пільг населенню. Всі інші кошти будуть витрачено на поточні потреби – серед яких є й  досить суперечливі.

Наприклад, 5,6 мільйонів гривень буде витрачено на утримання непрацюючої обласної ради - 3,5 мільйона на оплату праці, 211 тисяч на сплату комунальних послуг та 1,9 мільйонів гривень на загадкові "інші витрати".

717 мільйонів гривень буде витрачено на утримання апарату адміністрації ще 895 тисяч гривень буде надано управлінню господарсько-транспортного забезпечення ОДА.

3,48 мільйонів гривень буде надано управлінню інформаційної політики на стимулювання преси та телебачення у питання вірного висвітлення діяльності обласної влади. Перш за все це "Регіональна телерадіокомпанія "Регіон-Донбас" та видання "Вісті Донбасу". Крім того, 1,3 мільйона гривень буде спрямовано на підтримку обласного підприємства "Донецьккіновідеопрокат".

Крім того 100 мільйонів гривень планується спрямувати на часткове відшкодування відсотків по кредитам, залученим суб’єктами малого та середнього бізнесу для реалізації інвестпроектів.

Є серед витрат й декілька цілком логічних пунктів:

 - 2,29 мільйонів гривень буде витрачено на оздоровлення дітей-сиріт;

- 3,48 мільйонів гривень піде на фінансування комунальних закладів, створених обласною радою;

- 3,5 мільйонів гривень отримує дитячий центр "Перлина Донеччини" у вигляді прямої допомоги та ще 2,36 мільйонів – у вигляді оплати за оздоровлення дітей;

- 13,9 мільйонів гривень піде на утримання регіональних ландшафтних парків
45,5 мільйонів піде на підтримку та реструктуризації вугільної промисловості регіону;

- 3 мільйона гривень планується витратити на організацію рятування на воді.

Читайте також: Бюджет-2016: Чи нагодує Україна Краматорськ

Більше про життя Донбасу читайте