Ситуація погіршується: В ОРДЛО через затоплення шахт утворюються метрові провали

На окупованій території Донбасу, через безконтрольне затоплення шахт окупантами, погіршується екологічна ситуація. Місцями земля просила на метр, затоплення загрожує багатьом населеним пунктам на Луганщині і Донеччині

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас

Як передає Depo.Донбас, про це розповів голова Державної екологічної інспекції в 2019-2020 роках Єгор Фірсов в колонці на "Українській правді".

"Україна втратила доступ до більш ніж 70-ти шахт, на 35-ти з яких в 2015-2016 роках окупаційні адміністрації перестали відкачувати воду. Державне космічне агентство України протягом цих років системно фіксувало просідання грунту. У деяких містах поблизу Донецька - Макіївка і Спартак фіксувалося системне просідання грунту більш ніж на 30 сантиметрів. А точково фіксувалися провали більш ніж на один метр", - повідомив Фірсов.

Він вважає, що ці процеси становлять загрозу життю і здоров'ю людей: через можливі обвали будинків, об'єктів соціальної та комунальної інфраструктури, в тому числі під загрозою підземні газопроводи, каналізаційні та водопровідні системи і елементи системи водопостачання "Сіверський Донець - Донбас".

За даними Фірсова, якщо припинити відкачування шахтної води на шахтах "Першотравнева" і "Голубовська" (Луганська область), то вона хлине на поверхню і затопить територію, де живе близько 80 тисяч людей: Кіровськ, Первомайськ, Золоте, Гірське, смт . Карбоніт, а також сільськогосподарські землі, поля, луки і ліс.

"Небезпеку становлять і шахтні гази - перш за все метан, а також радіоактивний радон, які при затопленні шахт піднімаються на поверхню. Накопичення метану в підвалах будівель і шахтних териконах призводить до небезпеки вибухів, ризик спровокувати які зростає під час ведення бойових дій. Радон, зокрема, становить небезпеку для підземних водозаборів", - розповів Фірсов.

Згадав він і про те, що в України наразі немає доступу до шахти "Юнком" (район Єнакієвого в ОРДО), де в 1979 році провели ядерний вибух.

"Ще в 2018 році піднімалося це питання, і за ці три роки ясності по цій надчутливій ​​темі не стало більше, навпаки, ситуація швидше погіршилась", - констатував Фірсов.

Нагадаємо, що раніше віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков розповів, що окупований Росією Донбас перебуває на межі екологічної катастрофи міжнародного масштабу. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme