Як дітям в ОРДЛО брешуть про їхні права

В ОРДЛО російські гібридні сили сформували свою псевдоправову систему: скопійовані радянські закони, кодекси і своя "конституція"

Як передає Depo.Донбас з посиланням на "Радіо Свобода", про це говорить юрист Тетяна Іванова.

Окупанти Донбасу проводять заходи, щоб створити видимість того, що на непідконтрольних територіях існують цивільні права.

На її думку, чим довше буде тривати окупація частини Донбасу, тим більше ризик того, що будуть виростати покоління з подібним світоглядом. Крім того, дії так званих "влади" на непідконтрольних територіях свідчать про те, що СРСР насильно повертається на захоплені території.

Більш того, каже юрист, робиться це з суворою звітністю. Для цього і проводяться уроки "патріотичного" виховання, "правові" тижні і інші заходи.

Про наслідки говорить і сімейний психолог Олена Анпілогова: на її думку, у дітей на окупованих територіях є великий ризик стати втраченим поколінням, адже у них формуються помилкові поняття про країну і громадянство в цілому.

"Дитина живе в одній реальності, коли порушуються його права. Наприклад, право виїзду, то, чого немає у вільній країні. І вони бачать одну реальність, де їх права і свободи порушуються, але декларують їм зовсім інше. Дитині дають подвійні послання. Якщо дитина довірливий, і вірить тому, що йому говорять, то у нього можуть розвиватися психічні захворювання ", - говорить психолог.

У дитини можуть початися розлади особистісного спектра, просто він перестане жити із самим собою. Так як реальність і почуття будуть різними. Дитина буде відчувати, що його обманюють. Крім того, може розвинутися агресивна поведінка по відношенню до держави, в якому він живе.

Психолог також говорить про те, що в наслідку ті діти, які виїжджають з непідконтрольною території на вільну, можуть зіткнутися з проблемою самоідентифікації і страхами. Як, наприклад, євреї під час Другої світової війни, яким доводилося приховувати свою національність, щоб вижити.

Скриншот из социальной сети ВКонтакте

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Мітки: #діти #ЛНР