Від початку року на Донеччині поліція наловила 300 бойовиків

Майже 300 бойовиків притягнуті до відповідальності в Донецькій області з початку року

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на відділ комунікації ГУ НП в регіоні.

Зазначається, що із зазначеної кількості, 254 учасника незаконних збройних формувань були затримані, 44 - перебувають в розшуку.

Також уточнюється, що співробітники кримінальної поліції області виявляли членів різних військових угруповань терористів, які воювали на передових позиціях, а також чергували на блокпостах.

"За чотири роки, побачивши, скільки їх спільників були затримані поліцією, екс-бойовики стали більш ретельно приховувати своє минуле, ліквідувати докази своєї причетності до НВФ. Щоб викрити одну людину, який може загрожувати безпеці громадян, необхідна ретельна оперативна робота, яка може забрати не один місяць", - зазначають у відомстві.

Повідомляється, що впродовж останної доби, 5-6 грудня, встановлені три учасники незаконних збройних формувань. Всі вони в 2014 році здійснювали незаконну фільтрацію, оглядали транспорт і документи громадян на блокпостах.

"Двом з них, згідно з ч.2 ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань або участь у їх діяльності), загрожує до 8 років позбавлення волі", - йдеться у повідомленні.

А третій - колишній учасник НВФ з Краматорська - сам прийшов до поліцейських, щоб здатися.

Наголошується, що частина 6 статті 260 Кримінального кодексу України гарантує учасникам незаконних збройних формувань звільнення від кримінальної відповідальності в разі добровільної здачі правоохоронним органам.

Зараз поліцейські перевіряють діяльність колишнього бойовика. Після того, як буде доведено, що на час перебування в НВФ він не скоював тяжких злочинів, чоловік зможе повернутися до нормального життя.

"З початку року правоохоронцям здалися близько 30 бойовиків", -зазначають у відомстві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас