Вчені довели смертельну небезпеку мила

Вчені з Інституту теоретичної та експериментальної біофізики Російської академії наук в підмосковному Пущино довели, що триклозан - антибіотик, який використовується, зокрема, в деякому милі, запускає програму самознищення в клітинах ссавців

Дослідження прийнято до публікації в журналі BBA - Biomembranes, повідомляє Depo.ua з посиланням на "РИА Новини".

Фахівці, провівши експерименти на щурах, з'ясували, що триклозан, порушуючи нормальну роботу мітохондрій (клітинних органел, виконують енергетичну функцію), викликає масову загибель клітин печінки.

Як показали досліди, потрапляння антибіотика всередину мітохондрій призводить до появи отворів в їх внутрішній мембрані, внаслідок чого органели збільшуються в розмірах в два рази. Через це всередину мітохондрій проникають сигнальні молекули, які ініціюють апоптоз клітини.

Висновки, отримані для гризунів, справедливі і для людей.

Антибіотик триклозан відкритий в середині 1960-х років. Застосовується для боротьби з бактеріальними і грибковими інфекціями. В даний час триклозан заборонений до використання в рідкому і твердому милі в ЄС і США. "Став він зустрічатися набагато рідше і у нас. Проте в лікарнях триклозан все ще використовують в санітарних засобах", - зазначив співавтор Костянтин Белослудцев.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme