ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Донецькі зеки пояснили, чому не підтримують "ДНР"

В’язні, що відбувають покарання на окупованій території Донеччини, скаржаться на голод та не хочуть переходити на сторону бойовиків "ДНР"
Depo.Донецьк
1 травня 2015 16:47
ФОТО: depo.ua

Статтю про те, як переживають окупацію місця позбавлення волі у Донецькій області, опублікувало російське опозиційне видання "Медіазона", повідомляє Донбас.depo.ua.

У статті йдеться, що після інтенсивних обстрілів минулого року вязні залишилися фактично без забезпечення і були вимушені самотужки ремонтуваті розбиті примішення тюрми.

"У колонії №57 у селищі Мічуріне (в межах Горлівки - МЗ) 21 липня 2014 в результаті обстрілу установками "Град" були зруйновані два бараки з чотирьох, у третього пробило дах. Як розповідають самі ув'язнені, снаряди потрапили в їдальню, промзону і в адміністративний штаб. Пізніше один розбомблений барак довелося розібрати на дрова для приготування їжі, а дах іншого зуміли полагодити тільки через півроку. Під час обстрілу двоє ув'язнених загинули відразу - одному відірвало вибухом голову, інший отримав смертельну черепно-мозкову травму. Був убитий один з охоронців. Поранені були 20 осіб, з них четверо дуже швидко загинули через брак медикаментів. Після цього все літо 2014 на територію колонії майже щодня потрапляло по два-три снаряди. Всі скла були розбиті; вікна затягнули плівкою, яка рвалася від осколків, і яку нічим було замінити. До останнього часу в колонії не було світла і води, досі не надходить забезпечення і ліки. Під час особливо сильних обстрілів укладені ховалися по кілька тижнів у сирому підвалі, і до весни у багатьох з них загострилися хронічні хвороби. Хворі з "туберкульозної роти" змушені були перечікувати обстріли разом з іншими", - йдеться в статті.

Також багато увязнених постраждали від хвороб через нечисту воду.

"Були розбиті очисні споруди в Горлівці, а ніхто про це не знав. Воду хоч і кип'ятили, але як звичайно, і у півзони почалося блювання, пронос, отруїлися. Дуже боялися, що почнеться дизентерія, і взагалі тоді кінець. Зараз начебто налагодили й очисні теж", - цитує видання одного з ув'язнених колонії.

Зараз жителів колонії забезпечують родичі та інколи волонтери. Вони привозять іжу, медикаменти, предмети першої необхідності. Українська сторона не має можливості потрапити на окуповану територію, а бойовики "ДНР", після кількох подачок з путінської "гуманітарки", більше не робили спроб годувати увязнених.

"Зона практично на самозабезпеченні, кожен везе, що може - медикаменти, продукти. По дорозі стріляють з кулеметів, мінометів, а близькі їдуть, щоб хоч щось привезти, - розповідають ув'язнені. - Заходило три гуманітарки, одна вісім тонн і дві по шість. Але на 600 осіб - це крапля в морі. Вистачило тільки на те, щоб не померли. Від "Червоного хреста", яка на вісім тонн, там були продукти - гречка, рис, туалетний папір, набір із зубної щітки і пасти. Далі намагаємося своїми силами", - розповіли в'язні виданню.

Працівники колонії також виживають, як можуть - бойовики не поспішають виплачувати їм зарплати.

"Зарплату працівникам виплачували, здається, всього два рази. За півроку їм дали за чотири місяці по 60%. Теж ходять голодні, беруть у нас морквини або картоплі. Ділимося", - процитувало видання одного з увязнених.

На сторону бойовиків "ДНР" вязні переходити не хочуть, розповідають, що за майже рік війни дуже мало людей підтримали терористів.

"Була можливість піти на сторону "ДНР", - визнають у колонії. - Але погодилося небагато, всього чоловік 30. З них половини немає в живих, за нашими даними, а решта повертається назад. Піти можна було, але знаєте, як ... Хтось може стріляти в людей, а хтось - ні".