Донецькі зеки пояснили, чому не підтримують "ДНР"

В’язні, що відбувають покарання на окупованій території Донеччини, скаржаться на голод та не хочуть переходити на сторону бойовиків "ДНР"
Depo.Донецьк
1 травня 2015 16:47
ФОТО: depo.ua

Статтю про те, як переживають окупацію місця позбавлення волі у Донецькій області, опублікувало російське опозиційне видання "Медіазона", повідомляє Донбас.depo.ua.

У статті йдеться, що після інтенсивних обстрілів минулого року вязні залишилися фактично без забезпечення і були вимушені самотужки ремонтуваті розбиті примішення тюрми.

"У колонії №57 у селищі Мічуріне (в межах Горлівки - МЗ) 21 липня 2014 в результаті обстрілу установками "Град" були зруйновані два бараки з чотирьох, у третього пробило дах. Як розповідають самі ув'язнені, снаряди потрапили в їдальню, промзону і в адміністративний штаб. Пізніше один розбомблений барак довелося розібрати на дрова для приготування їжі, а дах іншого зуміли полагодити тільки через півроку. Під час обстрілу двоє ув'язнених загинули відразу - одному відірвало вибухом голову, інший отримав смертельну черепно-мозкову травму. Був убитий один з охоронців. Поранені були 20 осіб, з них четверо дуже швидко загинули через брак медикаментів. Після цього все літо 2014 на територію колонії майже щодня потрапляло по два-три снаряди. Всі скла були розбиті; вікна затягнули плівкою, яка рвалася від осколків, і яку нічим було замінити. До останнього часу в колонії не було світла і води, досі не надходить забезпечення і ліки. Під час особливо сильних обстрілів укладені ховалися по кілька тижнів у сирому підвалі, і до весни у багатьох з них загострилися хронічні хвороби. Хворі з "туберкульозної роти" змушені були перечікувати обстріли разом з іншими", - йдеться в статті.

Також багато увязнених постраждали від хвороб через нечисту воду.

"Були розбиті очисні споруди в Горлівці, а ніхто про це не знав. Воду хоч і кип'ятили, але як звичайно, і у півзони почалося блювання, пронос, отруїлися. Дуже боялися, що почнеться дизентерія, і взагалі тоді кінець. Зараз начебто налагодили й очисні теж", - цитує видання одного з ув'язнених колонії.

Зараз жителів колонії забезпечують родичі та інколи волонтери. Вони привозять іжу, медикаменти, предмети першої необхідності. Українська сторона не має можливості потрапити на окуповану територію, а бойовики "ДНР", після кількох подачок з путінської "гуманітарки", більше не робили спроб годувати увязнених.

"Зона практично на самозабезпеченні, кожен везе, що може - медикаменти, продукти. По дорозі стріляють з кулеметів, мінометів, а близькі їдуть, щоб хоч щось привезти, - розповідають ув'язнені. - Заходило три гуманітарки, одна вісім тонн і дві по шість. Але на 600 осіб - це крапля в морі. Вистачило тільки на те, щоб не померли. Від "Червоного хреста", яка на вісім тонн, там були продукти - гречка, рис, туалетний папір, набір із зубної щітки і пасти. Далі намагаємося своїми силами", - розповіли в'язні виданню.

Працівники колонії також виживають, як можуть - бойовики не поспішають виплачувати їм зарплати.

"Зарплату працівникам виплачували, здається, всього два рази. За півроку їм дали за чотири місяці по 60%. Теж ходять голодні, беруть у нас морквини або картоплі. Ділимося", - процитувало видання одного з увязнених.

На сторону бойовиків "ДНР" вязні переходити не хочуть, розповідають, що за майже рік війни дуже мало людей підтримали терористів.

"Була можливість піти на сторону "ДНР", - визнають у колонії. - Але погодилося небагато, всього чоловік 30. З них половини немає в живих, за нашими даними, а решта повертається назад. Піти можна було, але знаєте, як ... Хтось може стріляти в людей, а хтось - ні".