В "ДНР" шахту Засядька невпинно заливає водою, а на проект з водовідливу грошей немає
В "ДНР" кажуть, що намагаються терміново вирішити питання щодо затоплення шахти ім. Засядька, при цьому рекомендації інженерів й досі ніхто не впровадив і необхідних грошей не виділили
Як передає Depo.Донбас, про це повідомили в пабліку "Донбасский кейс" з посиланням на власні джерела в "уряді".
"Шахта має гідросвязі з шахтами "Бутівська" і "Путилівська", які були зруйновані ще під час бойових дій в 2014-му, їх водовідливні комплекси були зупинені. Це призводить до затоплення гірничих виробок, в результаті чого з 2018 року відбувається значне збільшення водотоку за східним вентиляційним стовбуром шахти ім. Засядька", - йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що з 2020 року затоплення розповсюдилося і на східний повітроподавальний стовбур №2.
Наразі шахта працює з максивмальним навантаженням, оскільки, як зазначають в пабліку, рекомендованому інженерами заходи для водовідливного комплексу не були прийняті.
"Існує проект щодо посилення водовідливу шахти, який повинен бути реалізований в два етапи до вересня 2021 року. Сума договору за проектом становить майже мільйон рублів. Однак чи дотягне шахта до вересня - питання", - зазначають джерела.
Повідомляється, що керівник вугільного підприємства В.Степаненко заявив, що "є ризик підтоплення в разі аварій, а в цілому ситуація по шахті - критична".
При цьому фафівці стверджують, що спрогнозувати обсяги води, яка надходить в гірничі виробки, неможливо і підготуватися до аварій - також.
"Степаненко визнає, що повноцінного розуміння ситуації немає, колективу шахти нічого не залишається, крім як намагатися не допустити аварійних ситуацій. У зв'язку з цим керівництву ГУП ДНР "ім.Засядька", спільно з Мінвугілля, МНС, Держтехнаглядом було доручено розробити, погодити та затвердити план щодо запобігання розвитку ситуації, а також план реагування на випадок, якщо гідрологічна загроза стане неконтрольованою", - йдеться у повідомленні.
Раніше повідомлялося про затоплення на шахті імені Засядька. На одній з ділянок прибувало по 300 кубометрів води на годину і наявне обладнання вже не справлялося.
За деякий час окупанти визнали, що на шахті ім. А.Ф. Засядька, по західному конвеєрному ухилу, відбулося різке збільшення водотоку. Для відкачування води збирали насоси та балки по інших, вже закритих, підприємствах.
Крім того, на цій самій шахті не виплачують борги по зарплаті і не модернізують виробництво, хоча ця шахта вважається найнебезпечнішою.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донецьк