У поліції Донеччини розповіли про найпопулярніші для угону авто

Правоохоронці Донеччини розповіли, які марки авто найчастіше стають здобиччю автоугонщиків і чим ще промишляють автозлодії

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на відділ комунікації ГУ НП в Донецькій області.

"Потягом 10 місяців в Донецькій області, в тому числі на тимчасово окупованій території, зареєстровано 182 викрадення автомототранспорту. На сьогодні розкрито 86 таких злочинів, тобто кожне друге викрадення. 55 транспортних засобів вже повернуті законним власникам", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що найбільшим "попитом" серед викрадачів в прифронтовому регіоні користуються автомобілі "радянських марок" і мопеди іноземного виробництва.

"Зазвичай старі "Жигулі" крадуть, щоб розібрати на деталі, які легко продати. Авто, припарковані на узбіччі вулиці, а також у дворах багатоповерхівок і приватних будинків, найкраща приманка для злочинців. "Улюблений" час викрадачів - з півночі до 4:00 ранку", - повідомляють у відомстві.

Зазначається, що нерідко автовласники самі полегшують завдання зловмисникам - залишають машини відкритими або не встановлюють жодних засобів захисту. Третина всіх викрадень відбувається шляхом вільного доступу в салон транспортного засобу.

"Кожне четверте повідомлення про викрадення автомобіля надходить в поліцію Донецької області від жителів тимчасово окупованій території, які не дочекалися допомоги від місцевих "органів",- йдеться у повідомленні.

З початку року зареєстровано 38 викрадень, скоєних на окупованій території, в тому числі - учасниками незаконних збройних формувань. Деякі з них, незважаючи на відсутність доступу до місця скоєння злочину, вже розкриті.

У той же час зазначається, що викрадення - не найпоширеніший вид злочинів, де предметом є автотранспорт.

"Сьогодні злочинці поєднують крадіжки з автомобілів з вандалізмом і здирництвом. Викрадають колеса, акумулятори, техніку, гроші і документи. Тільки в Маріуполі таких випадків в середньому два в день. Буває, що документи при цьому цинічно продають їх же власникам за суми в розмірі до 3 тисяч гривень", - повідомляють у відомстві.

Поліція перешкоджає розкраданням - відпрацьовує раніше судимих ​​осіб, перевіряє ринок збуту "беушних" деталей, речей.

"На сьогодні вдається розкривати більше 30% таких злочинів і повертати громадянам їхнє майно", - йдеться у повідомленні.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme