UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Донецьку вшанували могилу українського патріота з "Небесної сотні"

13 березня, у річницю загибелі Героя Дмитра Чернявського, якого посмертно зарахували до "Небесної сотні", його могилу на окупованому Донецьку відвідали українські патріоти

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляють "Факти".

"Передайте привіт всім-всім нашим там - на мирній території України. І скажіть, що ми чекаємо їх додому. Чекаємо з перемогою", - попросили люди, які продовжують доглядати за могилою Дмитра Чернявського і щороку приносять до неї квіти. За словами учасників донецького опору, які проживають на окупованій території, більше доглядати за могилою нікому.

Мало хто з решти в окупації знає, де могила Чернявського, тому що похований Дмитро під чужим прізвищем. Як зазначається, ховали його з розумінням того, що на Донбас насувається війна, а українська армія в той момент не могла протистояти потужній армії країни-агресора.

"Батькам Дмитра, яких тоді вивезли з регіону (вони і понині проживають у Львові), ми традиційно вислали фотозвіт. Урочистих промов не вимовляли, віршів не читали, щоб не привертати уваги. Така могила тут не одна. На різних кладовищах є і могили добровольців , загиблих в 2014-2015 роках. Більшість з них завбачливо ховали не під їх справжніми прізвищами, якщо вони були відомі ворогам, щоб могили не піддалися нарузі. У деяких загиблих героїв родичі проживають на мирних територіях, тому за їх могилами доглядають такі ж, як ми. Ті, хто в силу різних причин залишився тут. Хоча навіщо пояснювати причини? Наш будинок тут. А ця земля - Україна. І ми живемо надією на те, що ці території звільнять", - розповіли донецькі патріоти.

Могила Дмитрия Чернявского

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook