ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Донецьку "бензиновий голод" вирішують за допомогою старих авто

Одна маленька схема з великого ланцюжка паливної кризи "ДНР"
Depo.Донецьк
19 листопада 2015 19:30
ФОТО: depo.ua
У Донецьку "бензиновий голод" вирішують за допомогою старих авто
У Донецьку "бензиновий голод" вирішують за допомогою старих авто

Щоб поповнити запаси бензину на окупованих територіях, жителі йдуть на особливі "схеми", що дозволяють отримати більше палива з Росії, про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала донецький журналіст Лариса Лісняк, передає Depo.Донбас.

За її словами, одна з таких схем діє на трасі Амвросіївка - КПП"Успенка" - на українсько-російському кордоні, яка контролюється терористами і Росією.

"Кілька місяців тому Росія" ні з того, ні з сього "ввела жорсткі правила вивезення палива з Росії приватними особами (вірніше, вона просто відновила дію своїх законів, які працювали до і на початку" російської весни "). А правила такі: провозити бензин на легкових авто можна в обсязі, рівному обсягу бензобака. Мовляв, заправився під "машеньку", і везеш. Ніяких додаткових каністр", - розповіла журналіст.

Проте в різних автомобілях різні бензобаки. Стандартні вміщають всього 45 л палива, але є автомобілі Volkswagen Passat 93-97-го років випуску вміщають 150 л, згідно заводським обсягами.

"Їдуть ці легковики в Росію, закуповують там бензин на найближчій заправці по 32 рубля, повертаються, і тут же на будівельному п'ятачку розливають через насосики по 5-літровим баклажкам. І продають вже по 65 рублів за літр. В два рази! І це при відстані до найближчої російської заправки - близько 30-35 км. От і рахуйте навар", - написала Лариса Лісняк.

За її словами, "шурують ці старезні" Volkswagen Passat "без зупинки, як поні - по колу".

"Але, правда, є один нюанс: якщо ви без "даху", то отоварюватися по "правилами"- не більше 20 л в одні руки. Вам тут же кажуть: "Товариш, ну не тільки ж на вас зійшовся клином білий світ". А якщо, Друг виявився раптом ..., то і літраж значення не має. Все ж для "республіки", все ж для перемоги ... Десь у глибині і для "народу". Але ні-ні для перепродажу", - уточнила журналіст.

Нагадаємо, у Донецьку паніка через відсутність бензину: водії зливають паливо та б'ються на ножах.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас