Прикордонники рятували більше 40 людей, яких бойовики кинули на ніч у "сірій зоні" (ФОТО)

Всі, хто залишився в "сірій зоні" в районі в районі КПВВ "Майорське" через провокації "ДНР", були пропущені на підконтрольну українській владі територію вночі

Про це повідомив керівник гуманітарної місії "Проліска" Євген Каплін, передає Depo.Донбас.

"Всі люди, які застрягли в "сірій зоні", покинули небезпечну зону. Всі пропущені на контрольовану Україною територію. Важка ніч. Окрема подяка командувачу операції і прикордонній службі!", - написав він.

Повідомляється, що 6 грудня, останню групу з 20 автомобілів, яка прямувала з боку окупованої Горлівки, бойовики випустили зі свого пункту за 10 хвилин до закриття українського КПВВ "Майорське".

Як повідомив представник Уповноваженого в Луганській і Донецькій областях в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Павло Лисянський, 44 людини у 17 машинах, на український "нуль" прибули за декілька хвилин після закриття пункту пропуску.

"Ми зв'язалися зі штабом ООС, і попросили як виняток викликати всі служби на КПВВ і здійснити процедуру пропуску людей. Через короткий проміжок часу, зі штабу ООС мені повідомили, що Командувач ООС генерал-лейтенант Сергій Іванович Наєв віддав розпорядження про пропуск цих людей на підконтрольну територію України ", - написав Лисянський.

Каплін уточнив, що всіх людей, що залишилися між позиціями сторін на ніч, прикордонники пустили в намет обігріву.За його словами, уУ наметі з 10 ліжками розмістилися 44 людини: зокрема троє дітей і п'ять людей з інвалідністю.

"Чоловікові стало зле. Викликали "швидку". Чути стрілянину із стрілецької.
Люди кажуть, що близько 18:00 години, коли вони були між позиціями, стрілянина була набагато сильніша", - розповів Каплін

Він зазначив, що кілька людей до того провели дві доби у черзі до блокпосту у "ДНР".

За кілька годин всіх людей пропустили на підконтрольну Україні територію.

"Спасибі Павло Лисянський! Наша з тобою спільна співпраця приносить конкретні результати! Діти і старі будуть спати не під гарматними пострілами і автоматними чергами. А жінка з трубкою в животі нарешті потрапить до лікарні для лікування", - підсумував Каплін.

Як повідомлялося раніше, бойовики знову піддали ризику життя цивільного населення, застосувавши так званий "рваний" режим пропуску.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас