Попереду банкрутство: В "ДНР" Єнакієвський металургійний завод звільняє всіх працівників
В "ДНР" два місяці фактично не працює Єнакієвський металургійний завод, зарплату працівникам не платять
Як пише пропагандистський сайт "Антифашист", у квітні на ЄМЗ зупинили повітро-розділову установкувиробництва Linde-KCA-Drezden (Німеччина), також була повністю зупинена доменна піч, передає Depo.Донбас.
Зазначається, що терміни запуску печі - невідомі, оскільки "Внешторгсервіс" не оплачує поставки сировини з Росії.
Робітники заводу, які призупинили роботу до погашення боргу по заробітній платі, регулярно публікують відкриті листи і звернення в соціальних мережах, які поки не знаходять відгуку. Вони зазначають, що "Внешторгсервіс" за сім років не вклав в підприємство ані копійки.
У черговому відкритому листі працівників ЄМЗ повідомляється, що заборгованість по зарплаті почала накопичуватися приблизно сім місяців тому.
"Спочатку йшла затримка на два-три тижні, потім стали видавати заробітну плату частинами. Кожен раз довгоочікувана виплата ставала справжнім святом для зголоднілих сімей. З кінця 2020 року - розруха стала очевидною і невідворотною. Ми припускаємо, що ЄМЗ до літа закриють офіційно: " з 25 травня всіх звільняють, тільки незрозуміло, за якою статтею", - йдеться у зверненні.
"На сьогодні на підприємствах "ДНР", підконтрольних "Внешторгсервісу" робочі виживають, працюючи мало не на ентузіазмі. Борг перевищує 5 місяців", - зазначають автори листа.
Працівники ЄМЗ кажуть, що з 25 травня завод буде оголошений банкрутом з відповідними наслідками - борги по зарплатах можуть "пробачити".
Робітники заводу навіть писали звернення в адміністрацію президента Росії, проте отримали відповідь, що "дані викладені в електронному зверненні не входять до компетенції державних органів, органів місцевого самоврядування та посадових осіб Російської Федерації".
Нагадаємо, страйк на Алчевському меткомбінаті розпочався 21 квітня через невиплату зарплати. На той день колектив АМК отримав всього 29% зарплати за грудень минулого року. Не оплачені січень, лютий, березень і квітень.
18 квітня стало відомо, що працівники відмовилися поновлювати роботу на умовах керівництва "Внешторгсервіса".
Тим часом на окупованій Луганщині зупинив роботу Стахановський завод феросплавів, де в лютому працівники страйкували через невиплату зарплати.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донецьк