Підстава охоронця: У "ДНР" розповіли нову версію ліквідації Захарченка

У "ДНР" люди із служби протоколу ватажка Олександра Захарченка та місцеві силовики, колишні і нинішні, а також співробітники "служби охорони" розповіли нову версію його ліквідації 31 серпня минулого року

Підстава охоронця: У "ДНР" розповіли нов…

Всі вищеперераховані особи абсолютно не згодні з якістю офіційного розслідування вбивства Захарченка, передає Depo.Донбас з посиланням на BAZA.

Вони впевнені, що без зрадників в особистій охороні це вбивство було не здійснити.

Зазначається, що кнопку радіокерваного вибухового пристрою міг натиснути охоронець Захарченка, який повинен був знаходитися неподалік, щоб впевнитися, що ватажок заходить у будівлю кафе. 

"Її мога натиснути як людина з охорони, так і будь-який, хто мав можливість спостерігати, як ватажок входить в "Сепар". Сусідній будинок або машина - але це відстань максимум 300-500 метрів. Але якщо дійсно ніхто не знав про маршрут, то на 99% це було зроблено не з машини або квартири", -каже Віктор Сипягин, фахівець в області IT-безпеки. 

"Ті, хто готували вибух, повинні були володіти інформацією про те, як зроблена проводка в кафе "Сепар", її схемою, а також знати про інші особливості будівельної обробки. Крім іншого вони повинні були бути інформовані про те, як працює система безпеки кафе: сигналізація, камери зовнішнього і внутрішнього спостереження, охорона", - зазначає джерело в "МВС ДНР".

За оцінками фахівців зі слідчої групи, на установку вибухового пристрою пішло б не менше 30-45 хвилин. Закладати могли, або розібравши дах із зовнішнього боку, або проникнувши в тамбур кафе. І в тому і в іншому випадку потрібно було б за допомогою драбини демонтувати частину корпусу стелі (або даху будівлі), встановити бомбу, живити її від електромережі та потім закрити все як було.

"Десь за півроку до теракту господар "Сепара" Костенко (колишній особистий охоронець Захарченка) попросив перевести всі камери спостереження кафе на пост охорони "держохорони" (сюди стікаються всі дані з камер охоронюваних об'єктів). Але також відомо, що прохання чомусь було проігнороване. Камери тоді замкнув на себе Діма Третій - заступник начальника охорони Захарченка", - говорить джерело зі служби охорони ватажка "ДНР".

Камери працювали цілодобово, але після вибуху слідчий "військової прокуратури "ДНР" цілий місяць не мав доступу до записів з камер відеоспостереження. Коли вони до нього потрапили,  шматка, як закладають вибуховий пристрій, там не було.

Багато питань у силовиків до вищезазначеного Діми Третього, який курирував забезпечення безпечних маршрутів, перевірку приміщень, супровід і інші питання, пов'язані з безпекою Захарченка. А також підозрюють помічника Третього - бойовика з подивним Десант.

"Наші джерела попросили звернути увагу на поведінку ще одного охоронця. Це Михайло Жуков - його позивний СС. На відео з репортажу "Росії 1" Жуков дістає щось з-за спини і направляється до входу в "Сепар", стискаючи і розтискаючи це в правій руці. Він знаходився досить близько до Захарченка, щоб побачити, як той заходить в тамбур кафе, і в той же час досить далеко, щоб не бути зачепленим вибуховою хвилею (при замаху Жуков отримав дуже легкі опіки)", - йдеться у дослідженні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook