ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ООН розповіла, як озброєні бойовики відбирають квартири мешканців в "ДНР"

ООН дізналася про факти привласнення житла мешканців окупованої Донеччини з боку озброєних бойовиків

Depo.Донецьк
19 вересня 2018 17:31
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) з 16 травня по 15 серпня поточного року, передає Depo.Донбас.

ООН наводить один із таких випадків - це квартира сім'ї, яка отримала її за програмою державного фінансування до початку конфлікту.

У січні 2015 року озброєні люди увірвалися у цю квартиру та вилучили особисті речі, після чого сім'я почала отримувати погрозливі телефонні дзвінки з вимогами віддати ключі від квартири.

За кілька днів, коли сім'я повідомила про ці інциденти до "МДБ" і "поліції", "МДБ" зажадало доступу до квартири для проведення "спеціальних операцій" упродовж трьох днів. Ключі були повернуті тільки через дев'ять місяців, але, за словами сім'ї, з квартири зникли деякі речі.

"4 березня 2018 року "МДБ" опечатало квартиру, і з того часу сім'я не має до неї доступу. У 2018 році сім'я неодноразово подавала скарги до різних "уповноважених" органів на території, яка контролюється озброєними групами", - йдеться у доповіді.

У травні 2018 року УВКПЛ почало відвідувати "судові засідання у цивільній справі" щодо експропріації квартири, але у червні "суд" вирішив проводити "закриті засідання" й наказав УВКПЛ залишити залу засідань. Жодних інших представників громадськості на засіданнях не було.

В ООН стривожені тим, що цей випадок може бути не поодиноким.

"За словами одного зі співрозмовників, приватні квартири в аналогічний спосіб експропріювали у Донецьку, де від цього постраждало щонайменше п'ять сімей", - йдеться у доповіді.

ООН зазначає, що такі дії можуть становити порушення міжнародного гуманітарного права, яке забороняє конфіскацію приватного майна, та міжнародного права в галузі прав людини, яке захищає від свавільного втручання у сімейне життя, посягання на житло та примусового виселення.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook