ОБСЄ пояснила, як "ДНР" маніпулює інформацією про обстріли та штучними мітингами

Спостерігачі місії ОБСЄ розповіли про те, як бойовики їх не пропустили до місця обстрілу у Донецьку

Depo.Донецьк
17 лютого 2017 13:36
ФОТО: depo.ua

Як йдеться у звіті ОБСЄ за 15 лютого, місія спостерігала за організованим зібранням мирних жителів у Донецьку, що проходило перед будівлею, де проживають спостерігачі СММ, передає Depo.Донбас.

"Акція тривала приблизно дві години. У ній взяли участь близько 400 осіб - переважно молодь та пенсіонери. Протестувальники скандували гасла і тримали в руках плакати з написами, що критикують СММ ОБСЄ та її моніторингову діяльність, а також висвітлюють негативні наслідки бойових дій, що тривають, на цивільне населення. Після того як кілька організаторів акції повідомили про те, що у Петровському районі підконтрольного "ДНР" Донецьку начебто є пошкодження внаслідок обстрілу, СММ відправила туди свій патруль для з'ясування обставин", - йдеься у повідомленні.

Також зазначається, що коли спостерігачі місії наблизилися до блокпоста "ДНР" у Петровському районі, їх зупинили озброєні члени "ДНР" і не пропустили на місце події, пояснивши це тим, що обстріл там ще не закінчився.

"Спостерігачі залишалися на блокпості упродовж 45 хвилин, але жодних звуків обстрілу не чули. СММ звернулася до Спільного центру з контролю та координації (СЦКК) із проханням посприяти забезпеченню свободи пересування спостерігачів. Проте офіцер Збройних сил Російської Федерації з СЦКК повідомив, що "ДНР" не дозволить патрулю місії проїхати", - йдеться у звіті.

Разом з тим, ОБСЄ підктеслює, що представники російського інформаційного агентства, працівники пов'язаного з "ДНР" медіа ресурсу, а також організатори акції протесту в цей час також перебували на блокпості.

Нагадаємо, 16 лютого в окупованому Донецьку "влада" влаштувала "протести" проти роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. "ДНР" заявила, що учасників мітингу було більше тисячі.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас