Названа ймовірна причина землетрусів в окупованій Макіївці
Офіс омбудсмена України спільно з експертами з'ясовували причини надзвичайної ситуації, пов'язаної з підземними поштовхами невідомого походження в окупованому селищі Об'єднане в Макіївці на Донеччині
Про це повідомив на своїй сторінці у соцмережі представник омбудсмена на Донбасі Павло Лисянський, передає Depo.Донбас.
"Спільно з експертами (як теоретиками, так і практиками), правозахисниками які працюють в ОРДЛО (Східна Правозахисна Група) ми проаналізували отриману інформацію і дані про роботу шахти "Калинівська-східна" та її вплив на дану подію", - написав він.
За словами Лисянського, на даний момент на "Калинівської-східній" працює один очисний вибій, на глибині 600 метрів. Потужність пласта, що відпрацьовується - 1 м, система розробки вугільного пласта - прямий хід. Це означає, що очисні і прохідницькі роботи проходять паралельно. Очисний вибій механізований, відбувається комбайнова виїмка вугілля.
Шахта видобуває вугілля марки К (коксівне) і належить до небезпечних за раптовими викидами вугілля і газу та суфлярним виділенням метану.
"Важливо відзначити, що спосіб управління покрівлею породи в цій видобувній ділянці - повне обвалення, коли механізований комплекс виймає вугілля і проходить далі по очисному забою, а позаду нього порода з покрівлі овалюється. Нам повідомили, що з літа 2019 року, під час виїмки вугілля, було кілька випадків зависання покрівельних порід, коли механізований комплекс виймає вугілля і проходить далі по очисному забою, а покрівельні породи не обвалюються і зависають. Так ось, було кілька таких випадків - критичних зависань покрівельних порід великої довжини, які потім все одно падали, що могло призвести до динамічного раптового руйнування ділянок масиву порід, що знаходяться в певних умовах напруженого стану, і, як наслідок, викликати підземні поштовхи", - повідомив Лисянський.
За його даними, перший випадок був влітку цього року, в подібних випадках необхідно відразу зупиняти гірничі роботи, вивчати ситуацію, вживати необхідних заходів, щоб не наражати на небезпеку життя людей.
Він нагадав, що тільки 24 жовтня окупаційна адміністрація "ДНР" створила робочу групу з вивчення надзвичайної ситуації в селищі Об'єднане, але гірські роботи не були зупинені, а вже 10 листопада через підземні поштовхи житловий будинок отримав серйозні руйнування.
Нагадаємо, 8 листопада в окупованій Макіївці в селищі Об'єднане на Донеччині підземні поштовхи тривають з новою силою. Землетруси виникли кілька років тому, а остання серія динамічних явищ почалася влітку і стала особливо помітною восени.
ДНР" зупинила роботу шахти "Калинівська-Східна", в зоні діяльності якої фіксуються поштовхи.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донецьк