На Росії мешканці протестували через призначення мером екс-ватажка "ДНР"

У Калмикії на Росії жителі міста Еліста вийшли в неділю на народний сход на площі Перемоги, вимагаючи звільнення з посади в.о мера Дмитра Трапезнікова, який був ватажком "ДНР"

На Росії мешканці протестували через при…

Сход почався в 11.00 і тривав майже дві години, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Кавказ реалії".

Призначення Трапезникова на пост глави Елісти викликало обурення жителів міста. Була створена петиція з вимогою відсторонити його від посади, на момент написання новини вона набрала 1516 підписів.

За оцінкою одного з ініціаторів сходу, голови виконкому З'їзду ойрат-калмицького народу Валерія Бадмаева, який відвідав захід на самому початку, на площу прийшло 100-150 чоловік. Але поступово число учасників збільшувалося.

"Я думаю, можна говорити про 500 учасників. Справа в тому, що в Калмикії зараз проходять тантричні ритуали, приїхали монахи високого рівня, і багато хто ходить на молебні. Молебень закінчився о 12.00, після чого людей на площі помітно додалося", - пояснив ініціатор сходу, журналіст Бадма Бюрчіев.

На сході двічі намагався виступити спікер міськради Микола Орзалі, щоб пояснити, чому депутати проголосували за призначення Трапезникова. Спочатку його просто не стали слухати, згодом дали слово, але той почав говорити про те, що у Трапезнікова хороша освіту, що він відмінний фахівець, і ці висловлювання викликали обурення. Орзаева заплескали, загукали і йому довелося припинити свій виступ.

У присутніх не було ніяких транспарантів, не було звукопідсилюючої апаратури, тільки невеликий мобільний стенд з написом "Це наше місто".

На заході була присутня поліція, близько 10 чоловік, але вона не заважала проведенню сходу.

"Мета сходу - подивитися один на одного і дати розголосу в соцмережах. Щоб люди викладали фотографії зі сходу - і більше городян дізнавалося про події. Ми вимагаємо відсторонення Трапезникова з посади, і, якщо це не буде виконано, то 1 жовтня ми прийдемо до мерії ", - сказав Бюрчіев.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook