На Донеччині зруйновані 359 агропідприємств
Попри безпекову ситуацію в регіоні, весняні заморозки та літню засуху аграрії області продовжують працювати
У 2024 році сільськогосподарські культури вирощувались на 310 тисяч гектарах на підконтрольній українській владі території Донецької області, пише Depo.Донбас за інформацією ОВА.
"З усіх земель, що обробляються, 52% були засіяні зерновими культурами, 38% - технічними, решта – картоплею та овочами. Зернові культури вже зібрані на 151 тисячі гектарів, кукурудзу – на площі 13, 4 тисячі гектарів, соняшник – 66 тисяч гектарів. Озимі культури планується засіяти 65 тисяч гектарів, з яких 22 тисячі вже засіяні, роботи тривають. Але погодні умови не сприяють осінній сівбі", - каже заступниця директора департаменту АПК та земельних відносин Олена Рибакова.
За цей рік на землях та об’єктах АПК відбулось 74 пожежі, з яких 52 – через влучання боєприпасів чи уламків.
Через наближення фронту складнішою стає ситуація з тваринництвом. На території області працюють лише 8 підприємств у галузі тваринництва, хоча до повномасштабного вторгнення їх було 67. Загалом продовжують вирощувати 8 тисяч голів великої рогатої худоби, 62 тисячі свиней, майже півмільйона поголів’я птиці. В області також утримується дрібна рогата худоба, зокрема поголів’я овець та кіз складає 8 тисяч голів.
За даними посадовиці, тільки за вересень довелось зменшити поголів’я свиней на 87 тисяч голів. Це підприємство, яке базувалось на території Іллінівської громади, а через наближення фронту та постійні бойові дії довелось реалізувати свиней, що було кращим виходом у тій ситуації.
У харчовій і переробній промисловості наразі працюють 13 підприємств, 8 з яких – це хлібопекарні. До повномасштабного вторгнення на території області було 146 харчових та переробних підприємств, частина залишилась на окупованій території, ще частина перестали працювати.
Аграрії Донеччини стикаються з проблемами через безпекову складову, нестачу кваліфікованих кадрів через евакуацію населення та мобілізацію робітників, подорожчання логістичних ланцюжків, втрати традиційних ринків збуту.
Всього 359 сільськогосподарських підприємств області зазнали руйнувань чи пошкоджень з початку повномасштабного вторгнення. Тільки обліковані збитки складають 5 млрд 77 млн гривень.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донецьк