ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Донеччині 36 тис. пенсіонерів повернулися в "ДНР", - голова пенсійного фонду

Люди повертаються до своїх будинків
Depo.Донецьк
9 червня 2015 20:04
ФОТО: depo.ua

У Донецькій області серед пенсіонерів збільшилась міграція в напрямку окупованих територій - мешканці повертаються до своїх будинків. У зв'язку з цим українську пенсію не отримують 36 тисяч пенсіонерів.

Про це під час брифінгу повідомила керівник управління пенсійного фонду Донецької області Наталя Рад, передає кореспондент Донбас.depo.ua.

За її словами, більшість з цих пенсіонерів вже отримують "пенсію" від "ДНР". Проте, отримувати відразу дві пенсії неможливо.

"Офіційного обміну інформації немає. Проте ми дещо дізнаємося в відкритих джерел. Щось нам приходить на пошту від працівників пенсійного фонду на окупованих територіях, щось говорять самі пенсіонери. Більша їх частина усвідомлює небезпеку отримання двох пенсій тому не часто зізнаються яку отримують", - сказала Рад.

За її даними майже усього 170 тисяч пенсіонерів Донецької області залишаються на окупованої території і не отримують українські пенсії.

У той же час на підконтрольній території області зареестровано 913 тисяч пенсіонерів, які щомісяця отримують 1,8 мільярда гривень пенсії. З початку конфлікту з окупованих районів виїхали й почали отримувати пенсію на звільнених територіях 500 тисяч пенсіонерів.

Що стосується пенсіонерів, яки проживають на окупованих територіях, то вже у продовж 8-9 місяців вони не отримують українські пенсії.
"Це не є заборгованістю. Згідно з законодавством, мешканцям окупованих територій призупиняється нарахування та виплата пенсій. Після реєстрації на контрольованій території, виплата пенсій відновлюється, та пенсіонеру виплачують всю пенсію за весь час", - говорить Рад. За її словами зараз пенсіонери окупованих районів недоотримали 2,5 мільярда гривен.