Керівник ППО "ДНР" у Сніжному Цемах не причетний до знищення Боїнга, - Bellingcat

Дослідницька група Bellingcat зазначає, що вивезений СБУ керівник ППО "ДНР" у Сніжному Володимир Цемах може не бути причетним до фактичного знищення Боїнга у 2014 році, але він був свідком цього

Bellingcat нагадує, що 6 липня 2019 року користувачі Твіттера виявили і розмістили посилання на документальний фільм 2015 року, що містить серію інтерв'ю з Цемаха з іншими сепаратистами, передає Depo.Донбас.

Документальний фільм з 14 частин під назвою "Брат проти брата" був розміщений на YouTube 19 червня 2015 року регіональним відділенням партії "Родіна", прокремлівської націоналістичної квазіоппозіціонной партії, яка зняла фільм як частину так званого "Гуманітарно-культурного візиту на Донбас".

"Кадри з Цемахом - не просто свідчення його ролі в протиповітряної оборони в Сніжному під час падіння MH17, в них міститься те, що здається дивним -  визнання його особистої причетності до приховування ракетної установки "Бук" після її використання 17 липня 2014 року", - йдеться у дослідженні.

"… Розмова триває з очевидним визнанням Цемаха, що ракета "Бук" була випущена з російської території і території, утримуваної сепаратистами, і що він зіграв роль в приховуванні ракетної установки "Бук" після збивання MH17", - зазначається у дослідженні.

Bellingcat зазначає, що незважаючи на те, що Цемах був командиром протиповітряної оборони, він, швидше за все, не був причетний до фактичного знищення MH17.

"Немає ніяких вказівок на те, що він коли-небудь був навчений управлінню зенітної системою "Бук", а зареєстровані телефонні перехоплення показали, що екіпаж "Бук" прибув з Росії. У нашому недавньому звіті ми також продемонстрували, що саме співробітники ДНР ГРУ брали участь в закупівлі ракетної пускової установки на боці сепаратистів, хоча ніщо не вказує на те, що Цемах сам був членом цього підрозділу" - йдеться у дослідженні.

Проте зазначається, що арешт Цемаха може зробити істотний вплив на розслідування збиття Боїнга. 

"Якщо його заяви 2015 року про те, що він допоміг приховати ракетну установку "Бук" і частину її екіпажу 17 липня 2014 року, виявляться правдою, це зробить його ключовим свідком і, можливо, обвинуваченим за підозрою в співучасті", - йдеться у дослідженні.

Нагадаємо, СБУ вивезла з окупованого Сніжного ватажка "ППО ДНР", який буде свідком у справі рейсу МН17.

Цемаха звинувачують в "створенні терористичної групи чи терористичної організації", йому загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі.

Місто Сніжне розташоване за 20 км від кордону з Росією. За даними Міжнародної слідчої групи, запуск ракети з установки "Бук" по "Боїнгу" був здійснений з району селища Первомайське за 6 км на південь від Сніжного. Ця територія на час трагедії контролювалася бойовиками.

19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 та оголосила їх у розшук.

Після оприлюднення міжнародною Спільною слідчою групою імен 4 підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом СБУ висунула їм підозри в організації вчинення теракту.

Путін стверджує, що у справі про катастрофу малайзійського Boeing рейсу МН17 немає жодних доказів вини Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донецьк