ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Флешмоб Супрун проти символіки "ДНР" на Amazon став шалено популярним в Україні та закордоном (ФОТО)

За добу заклик до компанії "Амазон", щоб припинити продаж терористичної атрибутики, був поширений зі сторінки  в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун майже 4 тисячі разів українською і понад 1200 разів англійською мовою

Depo.Донецьк
20 листопада 2018 20:58
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас з посиланням на "Радіо Свобода", у кампанію включилися українські правозахисники з Харківської правозахисної групи.

Флешмоб, який почала Уляна Супрун проти продажу на Amazon символіки "ДНР", якої на платформі і справді чимало. Причому деякі речі виробляються не в Україні і навіть не на Росії

Речниця організації написала відкритого листа до "Амазону", в якому вона звинувачує компанію в безпринципності. "Здається, лише гроші промовляють до "Амазону", - пише авторка статті Галя Койнаш.

Вона нагадує, що раніше компанія, яка надає свою платформу для продажу іншим фірмам і отримує за свої послуги відсоток із продажів, уже потрапляла під шквал критики від українців. Під хештеґом #WhyNotSwastika українці атакували "Амазон" за продаж на її платформі футболок з серпом і молотом, із портретами Сталіна та іншою радянською символікою, яка в Україні прирівняна до нацистських символів.

"Варто відзначити, що "Амазон" поводиться стриманіше, коли справа доходить до нацистських регалій. Частково це може бути пов'язано з законами, що існують у деяких європейських країнах, проти будь-яких спроб заперечувати гидкі злочини нацистського режиму", – пише Койнаш.

Вона додає, що, на жаль, "радянська символіка, у тому числі та, що прославляє КДБ та її попередників, не викликає такої ж реакції". Вона нагадала, що комуністичний режим відповідальний за не меншу кількість злочинів, які добре пам'ятають в Україні, серед них і Голодомор і геноцид кримських татар.

Правозахисниця нагадала, що продаж одягу з радянською символікою вдалося зупинити, коли піднялася хвиля протесту проти дій компаній Walmart та Adidas. Вона пише, що "не так важливо, чи вони зрозуміли, чому радянські символи є неприйнятні, чи вони просто зрозуміли, що це погано для бізнесу".

"Важливо, щоб "Амазон" зрозумів, що отримання прибутку від радянського режиму, який вбив мільйони, або від російської неоголошеної війни проти України є абсолютно неприйнятним. Компанія повинна негайно відкликати всі такі бренди", - вимагає правозахисниця.

У компанії "Амазон" виправдовуються, що згідно з їхніми правилами, компанія забороняє продавцям виставляти на продаж продукти, які б "заохочували або прославляли ненависть, насильство, расову, сексуальну чи релігійну нетерпимість або сприяли організаціям із такими поглядами". Компанія заявляє, що сама вирішує, який продукт вважати неприйнятним.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook