Екологічна катастрофа: У "ДНР" радіоактивна шахта "Юнком" отруює питну воду
Окупованій Донеччині загрожує екологічна катастрофа через затоплену шахту "Юнком"
Як передає Depo.Донбас, про це повідомив віцепрем'єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков на Спеціальному київському безпековому форумі в п’ятницю, 23 жовтня.
"Мало хто знає, в 1979 році на території шахти Юнком, яка зараз розміщується на тимчасово окупованому Донбасі, радянська влада здійснила ядерний вибух: 0,3 кілотонни в тротиловому еквіваленті. Після вибуху радіоактивну капсулу залишили в сухому стані й відкачували з шахти воду, щоб виключити потрапляння радіації на поверхню і в ґрунтові води. За нашою інформацією, два роки тому окупаційні адміністрації припинили відкачування води з цієї шахти і наразі радіоактивна вода вже надходить у горизонти питної води", — сказав Резніков
Він також зазначив, що припинено відкачування води з декількох десятків інших закритих шахт, а на об'єктах, які ще працюють, порушуються екологічні норми.
"Ще декілька місяців і ми можемо мати екологічну катастрофу на окупованих територіях Донбасу, зокрема в південних районах Ростовської області", — застеріг Резніков.
Він додав, що на початку жовтня в режимі відеоконференції зустрівся з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі й озвучив запит України про вимогу провести експертизу і відправити моніторингову місію групи експертів від МАГАТЕ на Донбас.
"Звісно, на сьогодні запитання, чи пропустять російські проксі експертну групу на ці території, залишається поки що запитанням", — пояснив віцепрем'єр.
Резніков зазначив, що аналогічною є ситуація і в окупованому Криму.
"Фахівці не виключають, що є загроза радіаційного забруднення щонайменше акваторії Азовського моря, і наслідки екологічної катастрофи на півночі Криму торкнуться не тільки України, а й всього чорноморського регіону: Румунія, Болгарія, Грузія, Туреччина", — наголосив він.
Нагадаємо, що навесні 2018 року бойовики відключилти обладнання в радіоактивній шахті Юнком в н.п. Бунге (колишній Юнокомунарівськ).
Як повідомлялось раніше, за час конфлікту на Донбасі в ОРДЛО було закрито 28 підприємств та знищено майже 100 тисяч робочих місць.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донецьк