ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Донецький шахтар про роботу на окупованому Донбасі: підкоряємось "ДНР", а зарплату платить Україна

Донецький шахтар на умовах анонімності розповів про роботу шахти ім. Скочинського ГП ДУЭК у Донецьку
Depo.Донецьк
29 квітня 2015 12:04
ФОТО: depo.ua

В інтерв'ю "Новостям Донбасса" він розповів, що зарплата скоротилася до 3 тисяч, іі виплачують українські підприємсва, які купують у них вугілля.  

"Оплату здійснюють ті підприємства, які у нас закуповують вугілля. Ці компанії зареєстровані в Україні, і вони перераховують нам гроші. Пару раз нам видавали гроші на руки готівкою. Але, все одно, якщо я не помиляюся, основна частина вугілля, який ми видобуваємо, йде в Україну, до тих компаній, які у нас його купують", - сказав він.

Шахтар зазначив, що зарплату або переводять на карту, або платять готівкою.

"Щодо того скільки платять - тарифна ставка не змінилася, але за рахунок того що у нас немає премій за виконання плану, відповідно як раніше це було 4-5 тисяч, зараз це 3. Саме ось ця 1000 - 1500, яка була як премія, її немає", - розповів він, зазначивши, що шахта під час обстрілів не постраждала.

За його інформацією, станом на лютий, десь 300-400 робітників від довоєнної кількості шахта не дорахувалася.

"Хто виїхав, хто в "ополчення" пішов. А так, основна маса трудиться. Браку людських ресурсів немає. Щодо "ополчення" - ну пішли, є ті, хто досі там, є ті, які повернулися назад, працюють зараз. На нашу ділянці з 100 чоловік, чоловік 10, ну може 15 максимум. Ну, може, відсотків 10 пішло в "ополчення". По всій шахті не скажу", - сказав він.

Також шахтар зазначив, що коли це все починалося, люди були налаштовані за "ДНР", за Росію.

"Потім, коли почалися активні бойові дії, звичайним людям все це набридло. Хотілося миру, вирішувати всі ці питання на політичній арені. Головне, щоб жили спокійно, платили гроші, давали працювати. Зараз всім все одно. Точніше, не те щоб зовсім все одно, є ті, хто намагаються дотримуватися російського напрямку. Але поки гроші йдуть з України, хоч і з затримками, але все-таки Україна гроші платить", - сказав шахтар.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, бойовики "ДНР" планують законсервувати 20 шахт на окупованій території Донеччини. 

Крім того, терористи "ДНР" збільшили робочий день шахтарів з 6 до 8 годин на підприємстві "Макіїввугілля", яке знаходиться на окупованій території Донецької області.