Шість років тому збито MH17 на Донбасі: Росія відповість за кожне знищене життя 298 людей

Шість років тому, 17 липня 2014 року, керовані Росією бойовики за допомогою російської установки "Бук" збили пасажирський літак Боїнг 777 рейсу MH17 у небі над Донбасом

Шість років тому збито MH17 на Донбасі:…

Атака на малайзійський "Боїнг" стала не лише одною з найтрагічніших події війни Росії проти України, а мала карколомний ефект для самих кремлівських "воєвак", адже змішала їм плани і в перспективі, судячи з розвитку подій, ще й зажене в міжнародні суди, де шансів відбрехатися буде небагато.

Пасажири МН-17 летіли в Малайзію і не очікували померти на Донбасі

Авіакатастрофа сталася близько 16-ї години. Пасажирський літак Боїнг-777 Малайзійських авіаліній прямував з Амстердаму (Нідерланди) до Куала-Лумпуру (Малайзія). Він був збитий ракетою, коли пролітав над окупованим бойовиками "ДНР" селом Грабове Донецької області.

На борту літака перебували 298 людей (283 пасажирів і 15 членів екіпажу). Загинули усі. Серед загиблих було найбільше громадян Нідерландів (193 людини), Малайзії (43 людини) та Австралії (27 осіб).

Жертвами атаки терористів стали член Сенату Нідерландів Віллем Віттевеен, а також шестеро науковців– фахівців світового рівня у галузі боротьби зі СНІДом, які летіли на конференцію до Австралії.

У мережі збереглося останнє відео з салону літака, яке зняв один з пасажирів.

За кількістю жертв катастрофа Боїнга-777 стала найбільшою в історії України і загалом у XXI ст., якщо не враховувати теракти 11 вересня 2001 року у США.

Трагедія МН-17: бойовики думали, що збили український військовий літак

Спочатку бойовики "ДНР" радісно повідомили, що збили військово-транспортний Ан-26 Збройних сил України, який перебував у тому ж районі. Цю історію підхопили і російські ЗМІ, однак пізніше помилка стала явною. Зрозумівши, що накоїли, і пропагандисти, і бойовики намагалися знищити усі свої повідомлення про злочин.

Вночі президент Росії Володимир Путін, який продовжував твердити, що його країна у війні на Донбасі участі не бере, чомусь записав відеозвернення. На кадрах добре видно, як він, погано загримований, з колами під очима, нервово намагається пояснити ситуацію. Потім світові ЗМІ напишуть, що це відео він записав для президента США і для західного світу.

Невдовзі було встановлено, що літак збила ракета, пущена із російського зенітно-ракетного комплексу "Бук" і з території, підконтрольної бойовикам "ДНР". Росія робила все, аби заплутати слідчих і добровільних дослідників: надавала підроблені супутникові зображення, на яких нібито були зафіксовані українські винищувачі, які атакують пасажирський "Боїнг". Однак ця спроба виправдатися швидко зазнала поразки.

Версію про те, що "Боїнг" був збитий російським "Буком" підтвердили розслідування, проведені в різний час експертами із Нідерландів, Німеччини, Польщі та Великої Британії.

Ще в жовтні 2015 року міжнародне розслідування оголосило, що "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

У Нідерландах 9 березня стартував судовий процес у справі про збиття МН-17. Підозрюваними і обвинувачуваними справі проходять росіяни Ігор (Стрєлков) Гіркін, Сергій (Хмурий) Дубінський, Олег (Гюрза) Пулатов, а також громадянин України Леонід (Крот) Харченко. Повідомлялося, що Харченка у Донецьку бойовики взяли під варту. Ніхто з обвинувачених на судовому процесі присутнім не був, і тільки Пулатов найняв в голландській фірмі адвокатів, які його представляють і захищають. Докладно про судовий процес можна прочитати у хроніці Судовий процес у справі МН17: Що відбувається

Крім того, уряд Нідерландів подав позов про ти Росії у Європейський суд з прав людини у справі про збиття літака рейсу MH17 на Донбасі у 2014 році.

Depo.Донбас пропонує вам простежити за фотографіями, що відбувалося після однієї з найтрагічніших подій ХХІ століття.

Одна із перших фотографій із місця падіння. Збитий терористами під Донецьком літак, ще палає. 17 липня 2014 року

Місце загибелі Боїнга, 18 липня 2014 року

Військові заблокували доступ до місця падіння літака. Грабове, під Донецьком, 20 липня 2014 року

 Люди несуть пакети з останками пасажирів на місці катастрофи 19 липня 2014 року

Українські робітники перевіряють залишки літака на головному місці катастрофи літака Boeing 777 Malaysia Airlines MH17

Залишки літака поблизу села Розсипне на сході України, 03 серпня 2014 року

Військовослужбовці несуть труну з залишками голландських жертв авіакатастрофи MH17 в аеропорту Ейндховена в Нідерландах, 7 лютого 2015 року


Соняшники у пам'ять про загиблих у авіакатастрофі. У Музеї Яна ван дер Тогто в Амстердамі відкрилася інсталяція, що складається з 4800 соняшників, розташованих навколо натюрморту фотографа База Міівза із квітів, які росли на місці аварії малазійського "Боїнга", 15 липня 2015 року

Фото: ЕРА

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme