Близько 80% жителів виїхали з прифронтової зони і повернулися, бо немає де жити

З прифронтової смуги на Донбасі свого часу виїхало близько 80% людей, однак згодом частина з них повернулася через проблеми з житлом

Близько 80% жителів виїхали з прифронтов…
Facebook/Евген Каплін

Як передає Depo.Донбас, про це розповів керівник гуманітарної місії "Проліска" Євген Каплін в інтерв'ю УНІАН.

"У нас черга бажаючих. Це не легке рішення - кинути будинок в рідному селі, але ніхто не відмовився від переїзду, коли була гарантія житла на мирній території", - розповів він.

Каплін зазначив, що в середньому, на переселення однієї сім'ї витратили близько 100 тис. грн.

"При цьому, за нашими підрахунками, в одному з прифронтових сіл, гуманітарні організації за весь час конфлікту витратили на допомогу одній сім'ї з дітьми більше 2 мільйонів гривень. Виходить, що дешевше купити будинок там, де є садок, школа і немає вибухів. І можна було це робити вже в 2014-му, 2015-му році. Не будувати модульні городки за мільйони доларів, а так вирішувати питання", - зазначає Каплін.

За його словами, з селища Чигарі (район Торецька) виїхало 150 осіб, приблизно половина - на підконтрольну територію і стільки ж на окуповану.

З 75 осіб отримали квартири тільки тринадцять сімей. Їм довелося чекати, поки зроблять ремонт.

"Спершу запропонували в'їхати в квартири зі зрізаними радіаторами, там буквально купи лайна лежали ... Але я не бачив, щоб ще десь людям давали житло. Справа в тому, що вони переїхали з одного району в інший, стали першочерговиками в межах своєї громади. А ось люди того ж Широкиного, наприклад, не зможуть отримати постійне житло в Маріуполі, тільки тимчасове", - пояснив Каплін.

Нагадаємо, що у 2019 році під час перетину лінії розмежування через КПВВ померло понад 40. Зараз на пунктах пропуску чергують автомобілі швидкої медичної допомоги. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme