Звільнений боєць ЗСУ розповів, як його брав у полон російський офіцер
Військовослужбовець Олександр Калін, з 2-го окремого мотопіхотного батальйону 30-ї бригади, який потрапив у полон 13 вересня 2015 року біля селища Луганське що на Донеччині, розповів, що відбувалося із ним впродовж цього часу
Як передає Depo.Донбас, про це він розповів в ефірі 112 Україна.
За його словами у полон він потрапив, коли до їхньої позиції наблизилася ДРГ бойовиків.
"Намагалися вступити з ними у бій, але біло пізно. Я знаходився на той момент на кулеметній точці, яка була облаштована і накрита деревом і мішками, тому вони мене дістати не могли. Хіба що гранатою. Поруч зі мною лежав поранений товариш", - розповів Калін.
Він розповів, що коли один з бойовиків наказав виходити і пообіцяв не стріляти, поранений товариш попросив зробити це, бо мав надію вижити.
"Я перепитав у сепаратиста, чи дійсно він не буде стріляти. На що він відпові, що дає слово офіцера російської армії... Так і сказав", - зазначив Калін.
Потім обох полонених відвели до розташування бойовиків, зв'язали руки та очі і кілька днів возили в авто по різних місцях. Зрештою полонені опинилися у Донецьку, в колишньому приміщенні СБУ на підвалі. Там Калін та його товариш провели зо два тижні у допитах. Звідти перевили до загальної камери з полоненими. Возили на роботу по місту і в інші міста.
Він зазначив, що з фізичним насиллям не стикався: жорстко поводилися лише під час допитів. Потім був лише психологічний тиск.
У червні 2016 року Каліна перевели до Макіївської колонії суворого режиму.
"Сиділи по три людини у камері.Спочатку давали ввечері дивитись дві години телевізор, але в жовтні 2017 року скасували це правило. Годували, скромно: шаточок курки чи печінки, каші на воді", - розповів чоловік.
Він зазначив, що бойовики весь час запевняли, що в Україні полонені нікому не потрібні і ніхто їх не забере.
"Але ми не вірили. Навчилися чиатати між їхніми фразами", - сказав Калін.
Він зазначив, що наразі в нього все добре: провів свята із сім'єю. Крім того, йому вже дзвонив його директор і запрошував виходити на роботу.
"Мене ніхто не звільняв, я й досі числюся на роботі", - зазначив чоловік.
Він також наголосив, що лікування для звільнених повністю безкоштовне і наразі вони не мають жодних потреб ні в чому.
Нагадаємо, що 27 грудня 2017 року відбувся масштабний обмін полоненими між бойовиками та українською стороною на Донбасі. У рамках звільнення Україна отримала 73 полонених, а передала бойовикам 233.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас