Не минуло і півроку: Чиновники стверджують, що почали виплачувати екс-полоненим 100 тис. грн

Колишні полонені бойовиків на Донбасі, яких звільнили під час обміну 27 грудня 2017 року, почали отримувати виплати компенсацій від держави

Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на начальницю управління з питань переселенців та гуманітарного співробітництва МінТОТ Ірину Калупаху, передає Depo.Донбас.

"Гроші звільненим з полону вже почали виплачувати минулого тижня в Донецькій і Львівській областях. Допомогу отримають всі найближчим часом", каже вона. .

Про цьому чиновниця наголошує, що всі, хто має отримати допомогу, в один день цього не зможуть здійснити.

"Звільнені з полону зверталися в різний час, на місяць раніше, на місяць пізніше. Виплачувати вже почали, це питання часу. І це не півроку, а місяць максимум", - запевнила Калупаха.

Повідомляється, що влада на місцях спрацювала набагато оперативніше.

"Наприклад, в Донецькій області звільнені з полону отримали з місцевого бюджету по 50 тисяч, а в Луганській і Львівській по 8 тисяч гривень", розповідають волонтери.

У той же час правозахисники вважають, що таку допомогу мають отримавати не лише звільнені з полону 27 грудня.

"Ця допомога не прописана у жодній постанові про військовополонених, тому необхідно ухвалити закон, щоб спростити схему і гарантувати виплати іншим, хто звільниться з полону", - вважає юрист Ірина Лоюк.

На її думку, те, що гроші виплачують тільки цим полоненим, дуже несправедливо по відношенню до інших полонених.

"Тому що ті, хто був звільнений раніше, залишилися без допомоги держави. Вони отримували якусь допомогу від місцевої влади. Це було спонтанне рішення, і його необхідно узгодити на рівні закону - процедуру і розмір виплати", - вважає юристка.

Нагадаємо, 31 січня повідомлялося, що звільнені 27 грудня 2017 року екс-полонені так і не отримали від держави по 100 тис. гривень компенсації, які обіцяло кожному Міністерство соціальної політики.

У квітні народний депутат Ірина Геращенко розповіла, що для пришвидшення правового врегулювання цього питання, 2 березня на засіданні Верховної Ради України було оголошено депутатський запит Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману. Проте, станом на 17 квітня 2018 року це питання лишалося без належного розгляду.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme