Життя в модульних містечках: Переселенці не мають змоги захистити свої права
В Україні тільки в 25 місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з 41 (в 11 областях) складаються договори на проживання і оплату комунальних послуг
Про це сьогодні, 18 жовтня, в ході презентації звіту "Затяжна тимчасовість: Як живуть ВПЛ в місцях компактного проживання" повідомив координатор з питань захисту БФ "Право на захист" (Право на захист ") Володимир Олексенко, передає Depo.Донбас з посиланням на "Донецкие новости".
За його словами, для звіту в 11 областях, де знаходяться місця для компактного проживання ВПЛ, було опитано понад 1,5 тис. осіб, які там проживають. Всього представники БФ відвідали 41 місце компактного проживання. "35 з них - в комунальній власності, 4 - у державній, 2 - в приватній. "Вони були відкриті переважно в 2014-2015 роках. Загальний стан приміщень, в яких проживають люди: 9 - хороший стан, 23 - задовільний і 9 - в поганому, тобто потрібно реконструкція або ремонт", - сказав Олексенко.
"Найчастіше, за отриманими даними, люди розміщуються від 1 до 4 осіб в кімнаті або модулі, рідше - по 5-6 і зовсім рідкісні випадки - 7 і більше ВПЛ в одній кімнаті або модулі", - додав він.
За словами координатора, тільки в 25 МКП складаються договори на проживання і оплату комунальних послуг. "Тобто, в даному випадку можна сказати, що люди не мають змоги захистити свої права в правовому полі", - зазначив Олексенко.
Нагадаємо, раніше представник ООН повідомив, що переселенцям в місцях компактного проживання потрібна увага, а також розповів про основні проблеми ВПЛ. Також представник ООН розповів про проблеми переселенців в модульних містечках.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас