ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Житлові квартали в АТО обстрілюють із забороненої зброї, - Bellingcat

Житлові квартали в зоні АТО продовжують обстрілювати із важкої зброї, яка заборонена Мінськими угодами, попри "шкільне перемир'я"

Depo.
14 листопада 2017 21:45
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у новому розслідуванні Bellingcat, передає Depo.Донбас.

"У багатьох випадках збиток житловим районам і пожежі, ймовірно, пов'язані з обстрілами бойових позицій в цьому районі. Іншими словами, атаки, що завдають шкоди майну і здоров'ю мирних жителів, рідко націлені на них навмисно", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найчастіше на кордонах двох вогнів виявляється найважливіша інфраструктура, житлові будинки та інші цивільні об'єкти, оскільки невибіркова важка зброя, заборонена Мінськими угодами, потрапляє не тільки по бойовим позиціям. Навіть якщо оператори такої зброї не мають наміру завдати шкоди житловим районам, невибірковість такої важкої зброї практично не дозволяє уникнути супутнього збитку.

У розслідування навели приклади, в яких показали, як на лінії зіткнення розташовані бойові позиції та появу важкого озброєння за допомогою історичних знімків Google Earth, зокрема "Градів".

Ця артилерійська система завдає значної шкоди різним районам, вражаючи не тільки конкретні цілі. Обстріли з "Градів" часто призводять до супутнього збитку цивільній інфраструктурі. Саме через це "Гради" увійшли до списку забороненої "Мінськом" зброї.

В оприлюдненому дослідженні розповіли про жителів непідконтрольного Україні населеного пункту Пікузи (раніше Коминтерново) в Донецькій області. Вони передали СММ ОБСЄ лист, адресований також Новоазовській районній адміністрації, ООН і Міжнародному комітету Червоного Хреста, в якому розповіли про труднощі, з якими стикаються мирні жителі.

Жителі Пікузів попросили негайно вивести бійців і озброєння з околиць їхнього села.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас