ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Жебрівський закликав ОБСЄ допомогти з відновленням електрики у Мар'їнці і Красногорівці

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський сьогодні, 22 червня, зустрівся з представником спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні Іоном Савчуком
Depo.
22 червня 2015 20:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба губернатора, передає depo.ua.

Відзначається, що результатом спілкування стали домовленості про співпрацю і максимальної комунікації між владою Донецької області, військовими спостерігачами в питаннях, що стосуються налагодження постійної життєдіяльності на прифронтових територіях.

"Мое перше прохання буде стосуватися сприяння в організації допуску ремонтників до відновлення електропостачання в містах Красногорівка та Мар'їнка. Люди без світла вже три тижні сидять", - зазначив голова.

Жебрівський також висловив стурбованість з приводу активізації бойовиків з боку окупованих територій. За останній тиждень збільшилася інтенсивність обстрілів. Якщо за станом на 16 червня на лінії розмежування в Донецькій області було зафіксовано 28 випадків порушення мирних домовленостей, то вже 20 червня їх кількість збільшилася до 61.

У свою чергу, Іон Савчук зазначив, що повністю ознайомлений з поточною ситуацією в області.

"Ми отримуємо інформацію з перших вуст. Є свої домовленості, процедури, що ми можемо зробити для допомоги населенню. Хочу підкреслити, що представники ОБСЄ виконують виключно наглядову функцію, ми не маємо повноважень втручатися. Місія також не може бути використана в якості щита для припинення вогню. Ми переконалися, що це не працює", - підкреслив він.

За його словами, існує процедура, за якою сторони намагаються узгодити питання про проведення ремонтних робіт на пошкоджених об'єктах. Компанія, яка збирається відправити своїх ремонтників, звертається до Антитерористичному центру і представникам так званої "Донецької народної республіки" з проханням припинити вогонь на час і гарантувати безпеку моніторингової групи та особам, які будуть працювати над відновленням електро-, газо - і водопостачання. Тільки після отримання таких гарантій центральний офіс місії дає згоду відправити своїх представників у небезпечне місце.

"Незважаючи на це, наші патрулі часто потрапляють під обстріл", - повідомив Савчук, маючи на увазі порушення домовленостей бойовиками.

Голова Донецької ОДА зазначив, що збирається найближчим часом провести розширену нараду за участю військових, представників адміністрацій тих районів, прилеглих до лінії розмежування, і запросив приєднатися представників спостережної місії ОБСЄ.

Раніше Жебрівський розповів, як терористи влаштували "полювання" на електриків під Мар'їнкою.