ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Завдяки волонтерам у Міноборони відмінили скандальний тендер по турнікетах

У міністерстві оборони України відмінили скандальний тендер на закупівлю турнікетів для зупинки кровотечі, які більш ніж на половину були не якісними і становили загрозу життю бійців у АТО
Depo.
25 травня 2016 16:16
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Донбас з посиланням на сайт Міноборони.

"У зв’язку з появою у соціальних мережах інформації про закупівлю Міністерством оборони України неякісних кровоспинних турнікетів для військовослужбовців, які виконують завдання в районі проведення АТО, повідомляється, що у 2016 році процедура закупівлі Міністерством оборони засобів для зупинки кровотечі механічних типу турнікет для потреб медичної служби Збройних Сил України не відбулася.

З метою забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України механічними кровоспинними засобами прийнято рішення терміново видати у війська 20 тисяч турнікетів, які надані Збройним Силам України як іноземна гуманітарна допомога.

Також генерал армії України Степан Полторак наказав провести нараду з метою термінового опрацювання технічних умов для засобів для зупинки кровотечі механічних типу турнікет та після опрацювання технічних умов приступити до процедури закупівлі", - йдеться у повідомленні на сайті.

Нагадаємо, що днями волонтери звинуватили Міноборони у приреченні бійців на смерть через закупку неякісних турнікетів для зупинки крові.

Зокрема, стало відомо, що Міноборони придбало 30 тисяч турнікетів у компанії АВ Фарма минулої осені. А вже у жовтні-листопаді під час тестування волонтери з'ясовали, що ці турнікети рвуться і ламаються при спробі їх використовувати. В середньому - 60%.

Волонтери повідомляли, що у військово-медичному департаменті Міноборони претензії від них не прийняли. Не допомогло і зверення до міністра оборони Степана Полторака. Більш того, за словами волонтера, у квітні 2016 року Міноборони оголосило новий тендер на закупівлю таких же турнікетів у кількості 50 тисяч штук без змін у технічних вимогах.

Крім того, У коментарі одному з українських видань директор військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор Андрій Верба звинуватив волонтера, який поширив цю інформацію, брехуном та "ворогом Збройних сил України".

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас