Затикають рота Зеленському і ставлять умови: Як влада "Л-ДНР" радіє "формулі Штайнмайєра"

Влада "Л-ДНР" святкує "прогиб" України і зухвало ставить умови, але їхня опозиція у сказі від того, що "Донбас рухається до автономії в складі України"

Затикають рота Зеленському і ставлять ум…

Україна 1-го жовтня таки підписала "формулу Штайнмайєра". Країна дізналася про це від російських ЗМІ, а президент Володимир Зеленський мало що пояснив на швидко зібраному брифінгу, лише зазначив, що ця формула – це одне-два речення.

"Що це таке: тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей… починає діяти на постійній основі за умови, коли там відбудуться місцеві вибори, проведені згідно Конституції України та законодавства, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів. Це означає, що ніяких виборів під дулом кулеметів не буде", – заявив Зеленський.

Він також додав, що закон діє до 31 грудня 2019 року.

"Буде новий закон, який розроблятиме парламент у тісній співпраці та публічному обговоренні з суспільством", – додав Зеленський. І пообіцяв, що ніякої капітуляції не буде. 

Тим часом на протилежній стороні – у владних колах "Л-ДНР" святкують і затикають рота Зеленському. Ватажки "ЛНР" і "ДНР" Леонід Пасічник і Денис Пушилін заявили, що Україна не отримає контроль над кордоном з Росією. Вони інтерпретують підписання "формули Штайнмайєра" таким чином, що Україна "визнає особливе право народу Донбасу на самостійне визначення своєї долі".

"Ми самі будемо вирішувати, якою мовою говорити, якою буде наша економіка, як буде формуватися наша судова система, як буде захищати наших громадян наша народна міліція і як ми будемо інтегруватися з Росією. Це наша справа, наша мета. І ми будемо продовжувати переговори в Мінську, щоб в кінцевому підсумку прийти до повного самоврядування і самовизначення. І закликаємо пана Зеленського не диктувати нам умови. Коли він говорить, що вибори на Донбасі пройдуть тільки після того, як Україна отримає контроль над кордоном, він не розуміє, що не йому вирішувати, коли у нас пройдуть вибори, а нам. Ніякого контролю над кордоном київська влада не отримає", - йдеться у заяві.

Також Пасічник і Пушилін вимагають, що будь-які зміни закону про особливий статус повинні бути узгоджені з "Л-ДНР".  Вони впевнені, що з існуючого закону необхідно дещо вилучити, але інші положення вилучати вони не хочуть.

"Пан Зеленський також заявив, що буде прийнятий якийсь новий закон про особливий статус. Цікаво знати, який? Нам багато чого не подобається в нинішній редакції цього закону, в який Порошенко навставляв неприйнятних застережень. І ці застереження і вставки потрібно із закону видалити. Але в ньому також містяться і найважливіші положення, які міняти ні в якому разі не можна. Тому будь-які зміни закону про особливий статус повинні бути узгоджені з нами. В іншому випадку ми будемо вважати їх прямим і грубим порушенням Мінських угод, і вони для нас будуть юридично нікчемні", - йдеться у заяві.

Ватажки наполягають на прямому діалозі з Зеленським. 

"Хочемо застерегти пана Зеленського від необачних дій. Якщо він хоче домогтися мирного співіснування з "ДНР" і "ЛНР", нехай вступає в прямий діалог з нами, а не робить непродумані і безглузді односторонні заяви", - зазначається у заяві.

Тобто маріонеткові "республіки" почувають себе після підписання угоди не просто впевнено, а зухвало. Вони напряму диктують свої умови і радіють, що Україна здала свої позиції. І хочуть прямих переговорів з Україною, щоб їхня суб'єктність більше не викликала запитань. Це, нагадаємо, від початку було планом Путіна. Влада "Л-ДНР" сприйняла цю подію як шлях до легалізації, спочатку у складі України, вижавши з неї усі соки на відновлення території, а потім шанс на легальне самовизначення и перспективу приєднання до Росії. Саме такий меседж ватажки сподіваються донести до населення і прихильників "республік". 

Особливо до тих, хто розганяє у мережі свою "зраду", волаючи, що "формула" означає лише одне "Донбас - це Україна". Наприклад, так думає учасник та політичний ідеолог проекту "Новоросія", російський письменник Єгор Холмогоров.

Його підтримує російський неофашист Жучковський.

Один з екс-ватажків "ДНР" Олександр Ходаковський тех не в захваті від автономії Донбасу у складі України, але натякає, що вирішувати долю "Л-ДНР" будуть люди зі зброєю, а не Пасічники-Пушиліни.

Ще один цікавий момент: ані прихильникам, ані противникам підписаного документу зі сторони України і зі сторони "Л-ДНР" поки що достеменно невідомо, що саме підписано.

Спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік повідомив, що тристороння контактна група по Україні (ТКГ) в Мінську закріпила "формулу Штайнмайера" листами, а не єдиним документом. Тобто у кожної сторони був свій екземпляр. 

"За рекомендацією політичних радників" нормандської четвірки "від 11 вересня сьогодні члени Тристоронньої контактної групи, а також представники окремих районів Донецької та Луганської областей листами на мою адресу підтвердили текст "формули Штайнмайера", - заявив він. 

Він уточнив, що під кожним листом стоять підписи авторів. Навіщо це було робити - не зрозуміло, чи є ці листи тотожніми і чи не буде потім різночитань, також невідомо.

В окупаційних адміністраціях кажуть, що представники "Л-ДНР" підписали "особливу думку" з прив'язкою до узгодження "формули Штайнмайера". "Особлива думка" - це типу такий додаток, в якому мова йде про поправки до Конституції України, про аспекти особливого статусу Донбасу, аспекти модальностей виборів і амністії. Чи погодилася на цю "особливу думку" Україна теж невідомо.

Незважаючи на те, що в цієї угоди є ще багато темних сторін, Кремль вустами своїх маріонеток на окупованому Донбасі вважає, що забив м'яча у ворота державності України. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook