Запали свічку: На Донбасі у часи Голодомору 1932–33 роки вимерло чверть населення

Україна 28 листопада вшановує пам'ять жертв Голодоморів, запалюючі свічки на підвіконні о 16:00. На Донбасі під час голодомору 1932-33 років вимерло чверть населення

Запали свічку: На Донбасі у часи Голодом…
unsplash.com/@polarmermaid

Про це розповідав доктор історичних наук, провідного наукового співробітника Інституту історії України НАН України, керівник Центру досліджень геноциду українського народу Василь Марочко, передає Depo.Донбас з посиланням Радіо Свобода

Він зазначив, що українські демографи, застосовуючи свої класичні методики, вважають, що втрати на Донеччині становили в межах 11–12% від усього населення.

"За моїми підрахунками, зіставляючи порайонну кількість на січень 1933 року із наявним населенням на червень 1936 року, для Донеччини (бо була Донецька область, до складу якої входила і частина сьогоднішньої Луганської) втрати становили 25–27%. Тобто чверть населення було втрачено", - сказав Марочко.

Переважна більшість жертв Голодомору – померлі, але  жертвами є не лише ті, хто помер, а й ті, хто зазнав психічних, фізичних та інших ушкоджень.

Зазначимо, що у минулому столітті було три голодомора: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. В Україні на сьогодні на юридичному і законодавчому рівні статус Голодомору має тільки геноцид українського народу 1932-1933 рр.

Також зазначимо, що на території Луганщині від Голодомору 30-х років особливо постраждали північні сільськогосподарські райони.

На відео можна почути свідчення очевидців цих страшних подій.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme