ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Заарештований агент ФСБ, що збирав інформацію про росіян, які воюють за Україну (ВІДЕО)

Громадянина Росії, агента РФ затримала СБУ в селищі Березове Донецької області
Depo.
30 червня 2015 19:21
ФОТО: depo.ua

У жовтні минулого року "сексот" за завданням ФСБ вперше прибув до тимчасово окупованої території України - Новоазовського району, що на Донеччині.

Про це повідомили Донбас.depo.ua у прес-центрі СБУ.

"Під приводом супроводу «гуманітарної» допомоги (оптика для зброї та засоби маскування) він налагодив стосунки з терористами «ДНР» та отримував від них інформацію про місця дислокації Збройних сил України, її склад та озброєння, громадян РФ, які беруть участь у конфлікті на боці України, а також щодо соціально-політичної ситуації на окупованій території та прилеглих районах, що знаходяться під контролем української влади", - йдеться у повідомленні.

За кожну поїздку до України шпигун отримував 100 тисяч рублів гонорару та 60 тисяч на відрядження.

За даними СБУ, шпигун зізнався, що був завербований ще у 2008 році. Працюючи директором Центру інформаційних технологій Санкт-Петербурзького державного аграрного університету, він інформував куратора щодо екстремістських проявів у студентів-іноземців.

"Останнім часом агент ФСБ влаштувався на посаду радника до самопроголошеного "міського голови" Дебальцевого Афендікова (позивний "Грек"). Він займався збором інформації соціально-політичного характеру та даних щодо розкрадання гуманітарної допомоги, що завозиться з Російської Федерації на окуповану територію України", - зазначають у службі.

Під час затримання у шпигуна вилучено пістолет ПМ з набоями. Триває слідство.

Нагадаємо, на Луганщині затримано двох інформаторів бойовиків.