З "Л-ДНР" людей не привозили: В МВС розповіли, як відбувались вибори на Донбасі

В МВС розповіли, які були порушення під час парламентських виборів 2019, зокрема на території Луганської та Донецької областей

Про це в ефірі "5 каналу" розповів радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко, передає Depo.Донбас.

"Донецька і Луганська область – це зони особливої уваги. Я нагадаю, там є виборчі округи, на яких всього дві дільниці наприклад. І мала можливість там проголосувати трохи більше, ніж тисяча осіб. І зрозуміло, що накал боротьби там був доволі високий. І можна було передбачати, що можливі якісь технології впливу, але з окупованих територій трафік у день виборів 21 липня був приблизно такий самий, як і в попередні дні",  - розповів він.

Варченко заявляє, що спроб, що спроб вплинути на результат виборів за рахунок збільшення трафіку не було.

Він також нагадав, що на КПВВ "Майорськ", звідки вранці 21 липня надійшло повідомлення про мінування, були виявлені снаряди, але під вечір цей рух було поновлено і громадяни мали можливість проголосувати.

"Досі в нас залишаються певні виклики по Донецькій області, але основних проблем нам вдалося уникнути", – розповів Варченко. 

Він також розповів, які порушення були загалом на виборах по Україні. 

"Станом на вчора було зареєстровано майже 2500 порушень. Наскільки це мало чи багато, ми порівнюємо із тими виборами, які теж можуть бути еталонними, це президентські вибори, тоді теж було зафіксовано близько 2500 порушень. Але насправді під час президентських виборів було 39 кандидатів, а на парламентських виборів лише на мажоритарних округах боролися 3 тисячі кандидатів. Тому зрозуміло, що мотивація і накал боротьби був інший і через те ми прогнозували, що буде більше інформації про порушення", - розповів Варченко.

Він повідомив, що зрештою 103 справи, які мали ознаки кримінального злочину, внесено до ЄРД.

"Значна частина з них стосувалися поведінки виборців, які не розуміли або свідомо робили злочин на виборчих дільницях. Більше десятка було зафіксовано порушень, коли члени виборчих комісій чи то не розуміючи законодавства чи то з умислом спотворювали виборчі протоколи, заздалегідь підписуючи їх… Також були зафіксовані "замінування", які відпрацьовували правоохоронці і надзвичайники", – розповів Варченко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook