Як військові тестували вітчизняний міномет "Молот" (ФОТО)

Під час випробувань міномета "Молот", військовослужбовці виявили низку недоліків, деякі з яких, на думку воїнів, є критичними

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав український воїн Анатолій Тапольський, передає Depo.Донбас.

Українські військовослужбовці випробували новий 120-мм міномет М-120-15 "Молот" українського виробництва.

"Сьогодні у мінометників 72-ї бригади свято - тестували найпотужнішу українську розробку - 120-мм міномет "Молот". Кожен міномет обійшовся ЗСУ в феєричні - 480 000 гривень. Від такого девайса за таку ціну очікуєш багато чого, тому ми підготувалися ґрунтовно, тим більше знаючи, що недавно від вибуху "Молота" на Шірлані загинув командир міномета і 9 осіб було поранено. Вирили кілька окопів, стріляли зі шнурка і ховалися від мінометів, де тільки можливо. Були на максимальному стрьомі, але все обійшлося", - пишуть бійці.

"Сам міномет - дуже погана копія радянського міномета 2С12 "Сани". Ще нові міномети вже досить облізлі, фарба стирається на раз. У тест-драйві брали участь 12 "Молотів". Два з них випробування не пройшли - один розвалився ще на під'їзді на вогневу, другий під час першого пострілу. Також банально відвалився механізм горизонтування, є на фото і також фото нового колісного ходу, кріплення ствола просто відвалилося. Після п'ятого пострілу механізм одного з міномета почав клинить. Ну і конструктивно незручні кріплення, громіздкий і незручний колісний хід і сам міномети дуже нестійкі. Ну, і ще один лютий ахтунг - "Молот" за майже півмільйона гривень за штуку, я думав, ну нехай, наїбали на металі у 8 разів, але оптика-то повинна бути ого-го. Приціли з "Молота" - 1946 року, 46 року, Карл! Зроблено в СРСР", - розповів військовослужбовець.

Завод-виробник заявив про готовність вислати фахівців для проведення детального аналізу дефектів і їх усунення.

испытания миномет

испытания миномет

испытания миномет

испытания миномет

испытания миномет

испытания миномет

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook