ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Луганщині позбулися 90% пам'ятників комуністичного режиму

На виконання Закону України про декомунізацію в Луганській області демонтовано вже 90% пам'ятників
Depo.
25 грудня 2015 14:46
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Донбас, з посиланням на прес-службу Луганської обласної облдержадміністрації.

На підставі матеріалів, наданих Інститутом пам’яток охоронних досліджень Міністерства культури України, було визначено перелік об’єктів культурної спадщини, які перебували на державному обліку (131 об’єкт) та тих об’єктів, які на державному обліку не перебували, але підпадають під дію Закону (20 об’єктів). Усього в Луганській області був визначений 151 об’єкт.

"Із 151 пам’ятника демонтовано 138, що становить 91 % від загальної кількості. На початок дії 2 етапу Закону 13 пам’ятників (9 % від загальної кількості), що підлягають демонтажу, не демонтовано на території Лисичанська, Марківського, Новопсковського, Новоайдарського, Троїцького районів" - йдеться у матеріалі.

Загальна кількість об’єктів топоніміки, що підпадають під дію Закону, становить 1368 одиниць від заявлених, у той же час упродовж першого місяця другого етапу дії Закону додатково перейменовано 139 об’єктів, а це сумарно 842 одиниці, що становить 62 % від загальної кількості.

Щодо зміни назв населених пунктів, то із 16 населених пунктів, які підпадають під дію Закону та розташованих на підконтрольній українській владі території, до Верховної Ради України сільськими та селищними радами надіслано відповідні подання на 5 об’єктів. Матеріали щодо перейменування 9 населених пунктів додатково надіслано на розгляд до Українського інституту національної пам’яті.

Нагадаємо, що згідно закону України про декомунізацію, у Лисичанську в листопаді демонтували пам'ятник Ворошилову.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас