Як у Туреччині приймають турків-месхетинців, які тікають з Донбасу (ВІДЕО)

Турки-месхетинці, які живуть на Донеччині, масово виїжджають на історичну батьківщину. Турецька влада надає їм житло, вид на проживання, грошову допомогу і безкоштовно годує

Про це пише Depo.Донбас з посиланням на Радіо Свобода.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган прийняв рішення про репатріацію з Донбасу турків-месхетинців після візиту в Україну в 2014 році. У розпал бойових дій на сході України до нього звернулася делегація українських турків-месхетинців і переконала президента, що їхньому життю загрожує небезпека. 

"На мій будинок впало шість мін. Половина будинку зруйнована. На Семенівці теж багато постраждалих", - говорить глава турків-месхетинців в Донецькій області Садрі Ахмедов.

Повідомляється, що всіх турків-месхетинців розселяють в невеликому місті Ерзінджан в центрі Туреччини. Тут для переселенців збудували одно- і двоповерхові котеджі: для кожної сім'ї - окремий будинок. Там є все - від постільної білизни до ложок.

Ахмедов каже, що будинки переселенцям надаються безкоштовно - п'ять років не потрібно оплачувати оренду. Після цього їх можна викупити, отримавши безвідсотковий кредит.

"Прибулим туркам-месхетинцям протягом трьох місяців дається дозвіл на проживання, який дозволяє офіційно працювати в Туреччині. Перші два тижні переселенців годують, також їм виплачується грошова допомога в розмірі 400 турецьких лір на людину - це 3700 гривень", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що на Донеччині турки-месхетніци займалися сільським господарством. У Ерзінджані населення також в основному працює в цій сфері.

"Основна робота там теж пов'язана з сільським господарством. І є завод. Ті, хто вже поїхали, вони працюють водіями. Є деякі, хто на фермах працюють, скотарством займаються. Є люди, які займаються виноградарством", - говорить Ахмедов.

Цікаво, що при усіх очевидних благах не всі переселенці планують залишатись на історичній батьківщині назавжди. Приміром, Нерібан Сулейманова, яка відправляється з сім'єю до Туреччини 15 квітня, говорить, що ті її знайомі, які вже переїхали до Туреччини, хвалять нове місце проживання.

"Не знаю. Їду. Подивимося, що там буде. Україна завжди буде в наших серцях, але треба теж пізнати батьківщину свою. Сподобається - залишимося, не сподобається - назад приїдемо на свою батьківщину, Україну ", - каже жінка.

Нагадаємо, що програма з переселення месхетинських турків почалася минулого року. Туреччина має прийняти 677 сімей. Планується, що процес репатріації завершиться до кінця цього року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас