ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як школярі з "сірої зони" отримують завдання в "ДНР" (ВІДЕО)

У Горлівці, підконтрольної Україні, немає школи, і батьки учнів отримувати завдання в "ДНР"
Depo.
25 грудня 2015 18:53
ФОТО: depo.ua
Як школярі з "сірої зони" отримують завдання в "ДНР" (ВІДЕО)
Як школярі з "сірої зони" отримують завдання в "ДНР" (ВІДЕО)

Ще влітку селище Зайцеве вважалося "сірою зоною", там не було військових жодної зі сторін конфлікту. Формально ж воно є частиною Горлівки. Зараз третину селища займають українські військові, передає depo.Донбасз посиланням на "НВ".

У цій частині живуть 350 місцевих жителів, з них 34 дитини. Навчаються діти у "ДНР" - там стоїть єдина в окрузі школа.

"Кілометрів 5-6. Пішки можна дійти, але зараз страшнувато. Три блокпости потрібно пройти, українських 2 і ДНР-івський один. Як почнуть стріляти і не зрозуміло, куди йти. Ховатися ...", - каже п'ятикласник Едуард Горбулін.

Через блокпост ходять тільки дорослі. Вони стали для школярів "посильними" - приносять книги зі школи, завдання від вчителів "з того боку" і назад несуть зошити з контрольними роботами учнів.

"По папірцю мені задавали інформатику, математику, українську мову, літературу, ОБЖ, англійська. Ось так. Раз на тиждень дають завдання за всі дні. І вчу", - пояснює п'ятикласник Едуард Горбулін.

11-річний Едік вчиться на дому вже рік, з однокласниками з того боку говорить тільки по телефону, а своїх нових вчителів він не бачив жодного разу. Всі вони зараз теж не ходять в шкільну будівлю - там перестрілки. "Я навіть не бачив свого вчителя, класного керівника. Тільки знаю, як його звуть, і все", - каже Едуард.

Едик і його однокласники отримають табель "ДНР". Мешканці "сірої зони", як і жителі самопроголошених республік, можуть виїхати тільки за спецперепустками.

Читайте також: Дітей "ДНР" ОБСЄ знайомить з мінами та боєприпасами

Більше про життя Донба