ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому давно пора було закрити сайт "Миротворець". Разом з Геращенком

Створення в мережі відкритої бази терористів дає додаткові аргументи пропагандистам Кремля та розв'язує руки бойовикам для "отвєтних" терактів
Depo.
21 квітня 2015 17:55
ФОТО: depo.ua
Чому давно пора було закрити сайт "Миротворець". Разом з Геращенком
Чому давно пора було закрити сайт "Миротворець". Разом з Геращенком

Вчора донецькі бойовики опублікували на своєму сайті списки бійців добровольчих батальйонів "Шахтарськ" та "Торнадо" з адресами, телефонами та фото. Військові підозрюють, що це злив з архівів МВС. Крім того, відомий українофоб Анатолій Шарій опублікував особисті дані одного з творців сайту "Миротворець" Георгія Туки, яки містять його адресу і телефони, а також дані на інших людей, причетних до створення бази сепаратистів.

Оприлюднення такої інформації -"отвєтка". Цілком ймовірно, що завтра ми почуємо про жорстоку розправу над бійцями батальйонів, які потрапили до цього списку або їхніми родинами. Таким чином ФСБ планомірно створюватиме видимість ведення терористичної підпільної громадянської війни в Україні.

Крім того, саме існування "Миротворця" дає привід Кремлю та всій пропагандистській машині звинувачувати українську владу в тому, що вона не контролює ситуацію в країні і сприяє поширенню радикалізму та нацизму. "Миротворець" вже наробив багато шороху в рядах українофобів і колишніх нардепів регіоналів після вбивства Олеся Бузини і Олега Калашнікова, анкети на яких, як виявилось, за день до того були розміщені в базі. Depo.ua вже описував схему, за якою підставили владу з вбивством Бузини та Калашникова. Само собою, таким інформприводом скористалися регіоналка Олена Бондаренко та кремльовські ЗМІ і роздмухали скандал про "серію політичних вбивств", "репресії стосовно інакодумців" та "розгул неонацистських елементів".

Безумовно, створюючи сайт "Миротворець", активісти керувалися цілком патріотичними намірами. "У Чистилищі зібрано більше 20500 осіб. Інакше цих нелюдів назвати не можемо, оскільки саме вони принесли біду в наш спільний дім: зрадники батьківщини, сепаратисти, терористи і бойовики, найманці російського походження, військові злочинці зі збройних сил РФ, а також пособники різних мастей всієї цієї нечисті", - йдеться у повідомленні на сайті Миротворець.

Емоції, які вкладають у свою роботу модератори сайту зрозумілі, але абстрагуючись, очевидно, що оприлюднені особисті дані тих осіб нажаль стали інструментом відкриття в тилу України другого фронту з дестабілізації держави. Не треба бути генієм, щоб вивчити базу, обрати прізвища, вчинити провокацію, замах, або вбивство, а потім використати скандал на свою користь і проти "київської хунти". Чи довго роздмухати скандал на весь світ, маючи телеканали і друковані ЗМІ у Європі і США? Чи довго остаточно зіпсувати репутацію України, як країни де вбивають людей без суду і слідства на кожному розі, замість того, щоб їх арештувати і судити?

Інше питання - схвалення такого полювання на зрадників керівниками силових структур. Тут варто зазначити, що радник голови МВС Антон Геращенко, який першим офіційно розпіарив "Миротворець", давно вже не блогер, і не розуміти небезпеку від оприлюдненої бази сепаратистів, просто не має права. Така відкрита інформація може стати інструментом для "побутового терору", провокацій проти держави і мала бути б закритою.

Тоді зовсім інша була б розмова. База в закритому режимі спецслужб, надійно закодована і захищена від злому могла б поповнюватись завдяки як волонтерам, так і пересічним громадянам, дані яких повинні ретельно перевірятися. В оперативно-розшукові заходи, згідно з законодавством входить отримання правоохоронними органами інформації від громадян про злочин, що готується і причетних до нього осіб. Але існує таємниця слідства, яку в жодному разі неможна викладати в соцмережі, або публікувати на сайті на кшталт "Миротворця".

Більше того, в теперішніх реаліях силовики повинні утримувати штат "кібервійськ", який зміг би захистити такі бази від стороннього впливу. Держава може і повинна себе захищати від "нечисті", не наражаючись на небезпеку і не порушуючи права свої громадян.