Як Луганщина готується до локдауну: Настрої людей щодо COVID-19 та підтримка бізнесу

Глава Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай розповів, як регіон готуються до майбутнього посиленому карантину в країні

Як Луганщина готується до локдауну: Наст…
Фото: Facebook / Луганська ОВЦА

Як перередає Depo.Донбас, про це повідомляє прес-служба Луганської ОВЦА.

"Луганщина, як і вся країна, готується до січневого локдауну. Медицина готова на 100%. З одного боку ми побоюємося сплеску захворюваності після свят, але з іншого боку посилення карантинних заходів повинно позитивно вплинути на епідситуацію. Якщо говорити про бізнес, то за дорученням Президента створюємо робочу групу, яка буде вести прямий діалог з підприємцями, напрацьовувати пропозиції щодо зниження навантаження на бізнес в період карантинних обмежень", – сказав очільник Луганської області.

За його словами, до цієї групи увійдуть підприємці з різних сфер діяльності.

Сергій Гайдай також зауважив на тому, що місцеві мешканці втратили пильність по відношенню до коронавірусу: "Коли область потрапила до "зеленої" зони і знялося багато карантинних обмежень, люди сильно "розслабилися", через що за півтора місяці ми були у "красній" зоні. Але ж люди, яких торкнулася ця хвороба, стали пильнішими".

Щодо необхідності компенсації збитків підприємцям у зв'язку з тимчасовим безробіттям, голова облдержадміністрації повідомив, що така допомога потрібна. Адже 4106 підприємців і роботодавців Луганщини вже звернулися в центри зайнятості за виплатою одноразової допомоги по частковому безробіттю на період карантину на 5777 працівників. За період дії програми Службою зайнятості виплачено 38,184 млн  грн допомоги.

Відповідаючи на запитання про ситуацію із заповненою ліжок в закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим COVID-19, Сергій Гайдай повідомив, що в області визначено 11 лікарень, які надають медичну допомогу хворим пацієнтам на COVID-19 з ліжковим фондом +1432 ліжка.

На сьогодні ситуація стабілізувалася, заповненість ліжкового фонду складає 30% - 32%. На цих ліжках надається медична допомога пацієнтам з підозрою і хворим COVID-19. Кількість ліжок, забезпечених подачею кисню – 609 (централізовано 153, за допомогою концентраторів 456).

"Лікарні технічно готові. Я більш переживаю не за обладнання, а за персонал. Лікарі у нас, на жаль, хворіють, були навіть летальні випадки. Головна задача зараз – зберегти їх здоров’я та життя", – підсумував Сергій Гайдай.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme