У 2020 році на Донбасі загинули 56 захисників України: Наймолодшим було 18 і 20 років
Впродовж 2020 року на Донбасі від обстрілів, підривів на мінах, на позиціях і під час бойових виходів загинули 56 українських воїнів: серед них одна жінка
Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на матеріал сайту "Новинарня".
Найбільше полеглих на фронті цього року було в березні – 12. У серпні й грудні обійшлося без бойових втрат.
Першою стратою минулого року став Сергій Дичек - старший солдат, водій-санітар медичної роти 130-го окремого розвідувального батальйону.
Дичек народився 20 липня 1972 року у Волочиську Хмельницької області. Закінчив профтехучилище. Працював шофером у колгоспі, бригадиром тракторної бригади.
З весни 2015 року 47-річний боєць служив у 130 орб.
"5 січня близько 13:00 в районі хутора Вільний (Золоте-4) вантажний автомобіль ГАЗ-66, у якому перебували українські військовослужбовці, підірвався на невідомому вибуховому пристрої – ймовірно, протитанковій міні ТМ-62. Сергій Дичек загинув одразу, ще двоє воїнів дістали поранення, один із них – тяжкі. За даними пресцентру ООС, підрозділ "здійснював заходи логістичного забезпечення", - йдеться у матеріалі.
Поховали бійця в селі Богданівка Волочиського району, де мешкає його сім’я. Залишилися дружина, двоє синів, дочка від першого шлюбу, брат, сестра та старенька мати.
"Холодноярівець" Сергій Рацун з Хмельниччини теж загинув 5 січня.
Він народився 28 жовтня 1976 року в селі Москвитянівка Полонського району, мешкав у місті Славута. Закінчив Грицівське профтехучилище №38, здобувши фах тракториста. Працював у місцевому фермерському господарстві.
У 2014-му Сергія мобілізували. На цей раз він потрапив у 128-му окрему гірсько-штурмову Закарпатську бригаду, у складі якої, зокрема, брав участь у боях під Дебальцевим. Особливо відзначився в бою біля Санжарівки (за висоту 307,9 м).
У травні 2016-го підписав контракт на службу в ЗСУ, який неодноразово продовжував – тепер уже в складі 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр". Старший солдат, механік-водій БМП.
Разом із 93 омбр Сергій Рацун брав участь у боях в районі Кримського, Новотроїцького та Авдіївки. У 2019-му в складі підрозділу піхотинців бригади відзначився на міжнародних навчаннях Combined Resolve у Німеччині.
5 січня близько 21:05 на бойовій позиції неподалік села Кримське Новоайдарівського району Луганщини ворожий снайпер з боку окупованого Жолобка поцілив Сергію в голову.
Поховали Сергія Рацуна на Новому кладовищі Славути. Залишилися дочка, пасинок, мати і брати.
Миколі Довженку було лише 23. У травні 2017 року юнак підписав контракт із ЗСУ. Старший солдат, служив у 28-й окремій механізованій бригаді ім. Лицарів Зимового походу – спершу на посаді сапера-розвідника, а потім – старшого стрільця.
"Він народився 26 липня 1996 року в селі Цибулівка Великомихайлівського району Одеської області. І хоча більшу частину життя прожив на Київщині, в Іванівці, після 9 класів школи на деякий час повернувся на Одещину, де у професійному аграрному ліцеї здобув фах тракториста-механіка.
9 січня близько 23:00 у районі Красногорівки на Донеччині, російсько-терористичні війська обстріляли позиції ЗСУ зі стрілецької зброї. З важим пораненням Миколу встигли доправити до лікарні. Проте за кілька годин, уже 10 січня, хлопець помер.
Поховали його в Цибулівці. Залишилися цивільна дружина, донька, батько, брат і сестра.
Олексій Кучкін (Василевський) - старший солдат, старший стрілець механізованого відділення мехбатальйону 92-ї окремої механізованої бригади ім. кошового отамана Івана Сірка.
"Боєць загинув через місяць після свого весілля. У грудні 2019 року, під час відпустки, він одружився зі своєю коханою, з якою разом виховував її маленького сина від першого шлюбу. Взявши прізвище дружини, 24-річний боєць став Василевським", - йдеться у матеріалі.
Олексій народився 22 березня 1995 року в селі Первухинка Богодухівського району Харківської області. Мешкав у селищі Карнаухівка, яке входить до складу міста Кам’янське Дніпропетровської області, працював зварювальником.
У травні 2016 року підписав контракт на службу в ЗСУ. Спершу служив у 133-му окремому батальйоні охорони і обслуговування ОК "Схід", а у 2019-му перевівся до 92 омбр.
15 січня близько 15:00 години, під час чергування на ВОП у промзоні Авдіївки, ворожий снайпер влучив молодому воїнові просто в обличчя. Олексія госпіталізували, але врятувати його життя медикам не вдалося.
Поховали Олексія Кучкіна (Василевського) на Алеї Слави військового цвинтаря Соцміста у Кам’янському. Залишилися дружина, син, мати і брат.
Старший солдат Ігор Хімічук народився 7 червня 1990 року в місті Чуднів на Житомирщині.
"З початку 2015-го і до кінця 2016 року проходив службу в батальйоні оперативного призначення Нацгвардії імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького. Потім підписав контракт із ЗСУ, служив на посаді водія відділення забезпечення Чуднівського РВК. Звідти був відряджений до 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних запорожців, на передову", - повідомляють в матеріалі.
Загинув 16 січня о 14:03 поблизу села Новозванівка Попаснянського району. З боку окупованого селища Калинове в нього поцілив снайпер.
Поховали бійця у Чуднові. Залишилися дружина, син, мати і сестри.
Валерій Закусило "Морячок" народився 27 жовтня 1987 року в Латвії, де після служби в армії одружився й залишився його батько.
"Після розлучення з дружиною Валерій Закусило вирішив повернутися на Батьківщину, в село Гуничі Овруцького району Житомирської області. Так склалося, що з собою він забрав і сина (мати хлопця, за даними місцевої влади Житомирщини, досі мешкає у Латвії)", - розповідають в матеріалі.
Закінчивши Житомирський агротехнічний коледж, Валерій відслужив строкову службу в морській піхоті. А потім переїхав до Білої Церкви та пішов служити за контрактом у місцеву 72-гу бригаду ЗСУ (старший солдат, номер обслуги кулеметного взводу роти вогневої підтримки).
Загинув 18 січня в Попаснянському районі Луганської області від кульового поранення в голову під час ворожого обстрілу. За деякими свідченнями, в нього поцілив снайпер.
Поховали бійця в Білій Церкві, де живе його сім’я, на Алеї слави кладовища "Сухий Яр". Залишилися дружина, дві донечки, батько (мешкає в Гуничах) та мати (в Латвії).
Олександр Слободанюк "Кеп" / "Погранець" відзначив своє 48-річчя.
"Він народився 7 січня 1972 року на Одещині, в сім’ї військових. Потім разом із батьками мешкав у місті Первомайськ Миколаївської області. Після школи закінчив Одеський університет внутрішніх справ і пішов працювати слідчим – спершу в місті Саврань на Одещині, а згодом – у Києві. В органах внутрішніх справ мав офіцерське звання", - йдеться у матеріалі.
Спершу служив у прикордонних військах, у 2015-2016 роках – у 80-й десантно-штурмовій бригаді. Згодом підписав контракт із 72 обмр. Зокрема, воював у Гранітному.
19 січня, збройні формування РФ атакували позиції ЗСУ із заборонених Мінськими домовленостями артилерійських систем калібру 122 мм та 120-мм мінометів, станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї. Найбільше обстрілів дісталося Попаснянському району Луганщини, де виконує бойові завдання 72-га бригада.
"Під час одного з таких обстрілів Олександр Слободанюк отримав поранення, але евакуювати з позиції його не встигли – наступною в чоловіка влучила снайперська куля…", - йдеться у матеріалі.
Поховали воїна у Первомайську. Залишилося двоє дітей, батьки та сестра.
Василь Муха народився 6 квітня 1988 року в селі Піски-Радьківські Борівського району на Харківщині.
"Коли на сході України почалася війна, він саме працював будівельником на Півночі Росії, непогано заробляв. Проте залишатися на прибуткових заробітках у країні, яка розгорнула воєнну агресію проти його Батьківщини, Муха не зміг. Повернувшись в Україну, Василь пішов у військкомат, щоб записатися в добровольці. І це при тому, що строкової служби в армії він не проходив", - розповідають в матеріалі.
Починав службу в 92-й омбр. Був розвідником, потім опанував саперну справу.
"Свій останній бій Василь Муха прийняв у районі селища Опитне Ясинуватського району 20 січня близько 19:45, відкривши під час ворожого обстрілу вогонь у відповідь з кулемета. У нього влучило три кулі, одна з них – зі снайперської зброї. Вона й стала смертельною", - йдеться у матеріалі.
Поховали бійця в рідному селі Піски-Радьківські. Із рідних у Василя залишився тільки батько.
Микола Сорочук назавжди залишився 22-річним.
"Старший солдат, військовослужбовець 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Сорочук народився 23 травня 1997 року в селі Чорниж Маневицького району на Волині. З 2000-го мешкав у селі Лище під Луцьком. Закінчивши профтехучилище, здобув професію електрозварника… і підписав трирічний контракт на службу в Збройних силах", - йдеться у матеріалі.
Брав участь у бойових діях поблизу Попасної, Новозванівки, Красногорівки, Мар’їнки, Новотроїцького. На війні втратив найкращого друга і бойового товариша, Ростислава Доброшинського (загинув 01.08.17 біля Новозванівки).
Після повернення з фронту Микола певний час працював, вступив на заочне навчання в Академію рекреаційних технологій і права, на факультет правознавства. Але 16.12.2019 вдруге уклав контракт на військову службу.
На фронті Сорочук познайомився з коханням усього свого життя – парамедиком батальйону "Госпітальєри" Яною Чорногуз.
"Сорочук загинув 22 січня в районі Водяного Волноваського району на Донеччині. Під час обстрілу позицій ЗСУ зі стрілецької зброї життя бійця обірвала куля – ймовірно, снайпера", - йдеться у повідомленні.
Поховали воїна на Алеї почесних поховань міського цвинтаря Луцька. Залишилися мати і сестра.
Євген Щуренко не дожив до свого 42-річчя всього один день. Він народився 27 січня 1978 року в селі Ліски Кілійського району Одеської області. Мешкав у Кілії.
"Працював трактористом, водієм. Тож коли у серпні 2019-го пішов на службу за контрактом, цілком логічно отримав посаду старшого механіка-водія 1-го відділення 2-го взводу 1-ї роти 1-го батальйону 28-ї окремої механізованої бригади", - йдеться у матеріалі.
26 січня о 7:15 поблизу міста Красногорівка бойову машину з українськими бійцями обстріляли з СПГ-9 з боку окупованої Старомихайлівки. Від уламкового поранення в голову солдат Щуренко загинув миттєво.
Поховали Євгена в Кілії. Залишилися дружина, син-військовослужбовець (проходить "строчку"), мати, брат і сестра.
Антон Хоба народився 5 листопада 1992 року в місті Шостка Сумської області.
"Закінчив Шосткинський профліцей, отримав фах апаратника технологічної продукції. Працював на фірмі "Стандарт-2002", потім – на заводі "Імпульс". А коли на сході спалахнула війна, пішов добровольцем на фронт. Підписавши контракт із ЗСУ, потрапив у 91-й окремий полк оперативного забезпечення: спершу на посаду сапера, згодом став командиром інженерно-саперного відділення", - повідомляють у матеріалі.
Воював під Дебальцевим, а в грудні 2014-го разом із групою добровольців полку виїхав на захист Донецького аеропорту. У 2016-2017 роках виконував бойові завдання на Світлодарській дузі в складі 1-го механізованого батальйону 53 омбр.
"Повернувшись із фронту по завершенні контракту, він активно брав участь у ГО "Братерство", займався патріотичним вихованням молоді, зокрема в патріотичному таборі "Лицар честі ім. Івана Євдокименка". А у 2018-му знову пішов у військо на контракт. На цей раз старший сержант Хоба опинився у 13-му окремому мотопіхотному батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади (командир інженерно-саперного взводу інженерно-саперного відділення)", - йдеться у матеріалі.
26 січня в районі селища Північне Донецької області "кіборг" Хоба підірвався на міні-пастці. Ушкодження, отримані внаслідок мінно-вибухової травми, виявилися несумісними з життям…
Поховали бійця на Алеї Слави у Шостці. Залишилися батьки і брат.
Клавдія Король (чоловікове прізвище Ситник вона взяла, коли вийшла заміж) народилася 24 лютого 1986 року в селищі Зачепилівка Харківської області.
Вона мріяла стати медиком. Але на лікаря вступити не вдалося, тому закінчила тільки медучилище (Красноградський медичний коледж), здобувши фах фельдшера. Проходила практику на швидкій допомозі, потім працювала медсестрою в лікарні.
Із чоловіком стосунки не склалися, тож сама виховувала донечку.
"З районної лікарні пішли в АТО добровольцями кілька лікарів і одна медсестра – Клавдія. Потім подруга вирішила залишитися у війську вже за контрактом. "Вона досить активна та бідова, тому й не боялася. Хотіла мамі допомогти, надсилала їй гроші. Вдома складна ситуація: сестра з інвалідністю, батько дуже хворий…" – розповіла подруга Інна.
Трирічний контракт на службу в ЗСУ Клавдія Ситник підписала в лютому 2017-го. Спершу проходила службу в 54-й окремій механізованій бригаді, потім перейшла до 93 омбр "Холодний Яр". Сержант, старший бойовий медик механізованої роти.
Загинула 1 лютого близько 13:30 поблизу смт Новотошківське Попаснянського району.
"Їй залишалося трохи більше трьох тижнів до 34-річчя і… лише десять днів до завершення контракту. Уже в середині лютого жінка збиралася демобілізуватись – заради доньки, яка дуже сумувала за мамою й просила її швидше повернутися до цивільного життя", - зазначають в матеріалі.
Як пригадують товариші по службі, бою як такого під Новотошківкою того дня й не було. Але вибух ворожої гранати перебив опору маскувальної сітки на українській позиції, і коли опорник ЗСУ відкрився бойовикам, вони вчинили обстріл.
"Ситник, яка саме доставляла медикаменти на позиції, не встигла добігти до входу в бліндаж близько метра, коли отримала поранення: осколкові – в руку й ногу, кулю калібру 7,62 – у район грудної клітки, на міліметр вище від пластини в бронежилеті. Побратими кинулися надавати пораненій першу допомогу, але вона померла на ношах для евакуації", - йдеться у матеріалі.
Поховали Клавдію Ситник в рідному смт Зачепилівка. Залишилися батьки, сестра та дочка, 2008 року народження.
Максим Хітайлов "Хітмен" народився 7 жовтня 1997 року у Великій Знам’янці Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області, але з самого дитинства мешкав у селі Вирішальне Лохвицького району на Полтавщині.
"Навесні 2014 року, коли Росія незаконно анексувала Крим і розгорнула агресію проти України на Донбасі, Максим Хітайлов іще ходив до школи. Займався спортом, дуже добре вчився – у 2013-му навіть став переможцем конкурсу Міністерства освіти "Кришталева сова", - йдеться у маетріалі.
У 2017 році закінчив Миргородський художньо-промисловий коледж ім. Гоголя і продовжив навчання на будівельному факультеті НУ "Полтавська політехніка" ("Будівництво та цивільна інженерія").
А в квітні 2019-го вступив до ЗСУ на військову службу за контрактом. Солдат, гранатометник мотопіхотного батальйону 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних запорожців.
"22-річний Максим Хітайлов загинув у бою за сумнозвісний спостережний пункт "Баня" на Луганщині, на схід Золотого, 18 лютого, коли російсько-окупаційні війська посунули в масований наступ. Білоцерківська бригада зайняла цей "спостережник" у "сірій зоні" в Попаснянському районі кількома місяцями раніше", - йдеться у матеріалі.
Під час спроби прориву бойовики завдали масованих артилерійських ударів по тимчасовому СП перед краєм опорного пункту, на якому перебував Максим. Прикриваючи побратимів, Хітмен був убитий кулею ворожого снайпера в голову. Його тіло залишилося в "сірій зоні".
Бойовики запросили "режим тиші", щоб забрати своїх численних убитих і поранених, і разом із ними вивезли на окуповану територію й Максима.
Уранці 20 лютого його тіло було передане українській стороні на мосту в районі міста Щастя. Після прощання на центральній площі Полтави бійця поховали у Вирішальному. У Максима залишилися мати і брат.
"А спостережник "Баня" 72-га бригада артилерійськими ударами у відповідь зрівняла з землею. Ворогу він так і не дістався", - зазначають в матеріалі.
Дмитро Гринь народився 15 липня 1992 року в місті Шостка Сумської області. Закінчив місцеве вище професійне училище №19, працював будівельником.
На службу в ЗСУ він був призваний у вересні 2014 року. А з січня 2019-го служив уже за контрактом.
Старший солдат, старший водій мотопіхотного відділення 13-го батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади.
26 лютого під час виконання бойових завдань поблизу Майорська, на Горлівському напрямку (Донецька область), Дмитро Гринь отримав множинні осколкові поранення, підірвавшись на невстановленому вибуховому пристрої. Його встигли евакуювати до лікарні, але того ж дня боєць помер.
Поховали Гриня на цвинтарі Шостки – поруч із його найкращим другом дитинства Антоном Хобою, який за місяць до того загинув на тій же ділянці фронту.
Залишилися батьки, бабуся, сестра і брат.
Головний сержант взводу 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр" Володимир Федченко народився 5 травня 1973 року в селі Нещеретове Білокуракинського Луганської області. Здобув середню професійно-технічну освіту.
У 93 омбр прийшов у грудні 2016 року, але досвід участі в бойових діях мав і раніше. Обороняв Старогнатівку та Авдіївку.
Володимир загинув на рідній Луганщині, поблизу Новотошківського (Попаснянський район). 27 лютого близько 16:40 в голову головному сержанту поцілив ворожий снайпер, який діяв під прикриттям обстрілу зі стрілецької зброї. Куля прилетіла в той момент, коли Фед надавав допомогу пораненому побратиму…
Поховали 46-річного бійця в рідному Нещеретовому. Залишилися дружина і четверо дітей: доросла донька й троє синів, двоє з яких ще вчаться у школі, а третій – студент.
Сергій Руських народився 31 січня 1979 року в Маріуполі. Працював спершу на меткомбінаті "Азовсталь", потім – у Маріупольському порту, механіком перевантажувальних машин (начальником зміни).
Сергій рвався на фронт одразу після початку російської агресії, проте завадили медики, які не давали "добро" через його проблеми зі здоров’ям. Та через кілька років чоловік таки "прорвався" у Збройні сили (як зазначають у бригаді, на контракті він служив з 2018-го).
"Спершу навчався на зенітника, а потім потрапив у десант. Сержант, військовослужбовець 46-ї окремої десантно-штурмової бригади", - йдеться у матеріалі.
1 березня 2020 року в Станично-Луганському районі Луганської області, під час підвезення продуктів на позиції українських захисників біля села Нижньотепле, російські окупанти поцілили в автомобіль ЗСУ з ПТРК.
"Внаслідок влучання протитанкової керованої ракети в кабіну автомобіля Сергій Руських загинув, ще двоє бійців були поранені й двоє отримали бойове ураження. Враховуючи те, що відстань до автомобіля українських військових становила близько 3500 метрів, цілком імовірно, що прицільний вогонь на ураження по ньому вів підготовлений оператор-навідник ПТРК збройних сил Російської Федерації, а не поспіхом навчена вчорашня цивільна людина", – припустили в пресцентрі Об’єднаних сил.
Поховали Сергія на Алеї слави Старокримського кладовища в Маріуполі. Залишилися мати, дружина та маленька донька.
Старшому сержанту Володимирові Черненку незадовго до загибелі виповнилося 25 років.
Він народився 28 січня 1995 року в селі Мамекине Новгород-Сіверського району на Чернігівщині. Жили небагато: у багатодітній родині Черненків була аж шестеро дітей: троє хлопців і троє дівчат.
"У травні 2015 року Володимир пішов на строкову службу. А 1 березня 2017-го – підписав контракт із ЗСУ на три роки. І коли цього року термін контракту вичерпався, старший сержант, головний сержант 1-го механізованого взводу 1-ї механізованої роти 13 омпб 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського Черненко його продовжив", - повідомляють у матеріалі.
Він ще встиг з’їздити у відпустку додому, до братів та сестер. Батьків уже немає: тато помер ще десять років тому, мама – три. Звістка про загибель хлопця буквально за тиждень після повернення на фронт шокувала все село.
"Володимир загинув приблизно о 17:40 від кулі снайпера. "Був теплий весняний день. Володька був старшим поста. Пішов на пост. Ворог виявився підступним. Зловив його під час того, як він спостерігав…" – розповів командир його роти Дмитро Марковець, який приїхав провести товариша в останню путь.
Поховали Володю в рідному селі. Залишилися двоє братів і троє сестер.
Дмитро Осичкін народився 20 квітня 1993 року в селі Новогригорівка, Генічеський район Херсонської області.
"5 березня поблизу селища Піски під Донецьком внаслідок підриву на невстановленому вибуховому пристрої близько 23:00 загинув старший солдат, військовослужбовець 34-го батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади ім. кошового отамана Костя Гордієнка Дмитро Осичкін", - вказано у матеріалі.
Однак у зведеннях штабу ОС та Міноборони ця втрата не була віднесена до бойових.
"У 57-й бригаді відкинули версії самогубство і необережне поводження зі зброєю чи вибухівкою. Характер ураження з самого початку свідчив про бойову втрату – підрив на "розтяжці", - повідомила пресофіцер 57 омпбр Лідія Василенко.
Зрештою за результатами службового розслідування встановлено, що втрата бойова.
"Приїздили експерти, вибухотехніки. Дмитро зачепив невідомий вибуховий пристрій в закинутій будівлі поблизу блокпосту "Республіка". Начебто РГДшка", – розповів заступник командира 34 омпб з МПЗ майор Олег Горященко.
За його словами, була проведена перевірка, яка показала, що в ротах батальйону всі такі гранати на місці й опломбовані.
"Ви ж розумієте, "Республіка" – це така позиція, куди ставлять тільки самих відповідальних людей. Того дня я був у них на блокпосту, ми пів години спілкувалися. Дмитро якраз збирався у відпустку, купив собі цивільний одяг", – розповів Горященко.
Поховали воїна в Новогригорівці. Залишилися батьки й сестра.
Дмитро Фірсов народився 5 січня 1980 року в Грузії, в родині військовослужбовців. Згодом сім’я переїхала в Донецьк.
"Після початку російської агресії він фактично одразу взяв до рук зброю й пішов обороняти рідну землю. Спочатку був добровольцем у батальйоні "Донбас", допомагав евакуйовувати українських бійців з іловайського котла. А за кілька місяців перейшов у 93-тю бригаду, яка стала для нього рідним домом у прямому й переносному сенсі. Адже у графі "домашня адреса" він зазначав номер військової частини", - повідомляють у матеріалі.
Дослужився до лейтенанта, був командиром взводу механізованого батальйону 93 омбр. Брав участь у міжнародних навчаннях ORBITAL і Combined Resolve, указом президента був нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни" (а 1 грудня 2015 року, тоді ще як молодший сержант).
Дмитро Фірсов загинув 6 березні під Кримським на Луганщині – від мінно-вибухової травми, несумісної з життям. Він підірвався у БМП.
Поховали Дмитра на Алеї слави міського кладовища Вінниці. Залишилися дружина та син.
Солдат Євген Черних народився 9 січня 1991 року в селі Райське (Новокаховська ОТГ) Херсонської області.
На захист України Євген став серед перших – у 2014-му. Тоді служив у 28 омбр, воював за Мар’їнку.
Після звільнення із ЗСУ повернувся на рідну Херсонщину, де до 2019-го працював у КП "Муніципальна охорона", створеному в Новій Каховці з ветеранів бойових дій для охорони громадського порядку. В січні 2020 року Євген знову вирушив на фронт. Підписавши другий контракт зі Збройними силами, на цей раз він опинився у 57-й окремій мотопіхотній бригаді.
"8 березня російські окупанти обстріляли вантажівку Об’єднаних сил, яка рухалася до позицій українських військовослужбовців у районі селища Опитне (між Пісками та Авдіївкою, на захід від передмістя Донецька), з протитанкового ракетного комплексу. Євген Черних загинув на місці, ще двоє воїнів отримали досить тяжкі поранення та один – бойове ураження", - йдеться у матеріалі.
Поховали 29-річного воїна в рідному Райському. Залишилися батьки.
23-річний військовослужбовець 72-ї механізованої бригади ЗСУ ім. Чорних запорожців, старший навідник гранатометного взводу Богдан Петренко боровся за життя шість днів.
"4 березня під Оріховим на Луганщині він зазнав украй важких осколкових поранень у голову. Тоді окупанти вчинили два нальоти за добу – з мінометів калібрів 120 та 80 мм, а також зі станкового протитанкового гранатомета. Богдана доправили у Військово-медичний центр Харкова. Медики не давали йому фактично жодних шансів, проте до останнього намагалися витягнути хлопця з того світу. На жаль, 10 березня солдат Петренко помер, так і не прийшовши до тями", - йдеться у матеріалі.
Він народився 3 січня 1997 року в селі Кощіївка Фастівського району Київської області. Поховали бійця на Алеї слави Інтернаціонального кладовища у Фастові. Залишилися батьки, сестра і 3-річний син.
Віктор Солтис із позивним "АК" народився 2 жовтня 1986 року в селі Володимирівка Петрівського району Кіровоградської області. Після школи вступив у Жовтоводське профтехучилище, де отримав фах маляра-штукатура. У 2017 році підписав контракт із ЗСУ. За рік, у липні 2018-го, продовжив контракт на ще один термін.
"10 березня близько 9:30 окупанти атакували позиції Об’єднаних сил на Донецькому напрямку, в районі селища Піски. Із протитанкового ракетного комплексу вони підбили вантажівку ГАЗ-66, у якій їхали військові 131-го окремого розвідувального батальйону ЗСУ. Віктор Солтис загинув одразу, його побратим Андрій Ведешин помер від ран під час евакуації в медичному гелікоптері. Ще семеро бійців також були поранені й один отримав бойове травмування", - повідомляють у матеріалі.
Молодший сержант, командир бойової машини – командир розвідувального відділення 131-го окремого розвідувального батальйону. Поховали Віктора у Володимирівці. Залишилися мати, сестра, дружина та дві доньки.
34-річний Андрій Ведешин також їхав у тій вантажівці 131 орб, в кабіну якої 10 березня влучила ракета з російського ПТРК. Його намагалися врятувати, проте поранення виявилося несумісним із життям.
Він народився 4 лютого 1986 року в селі Кинашів Тульчинського району на Вінниччині. Закінчив Національну юридичну академію в Харкові й повернувся в рідне село – працювати дільничним інспектором поліції.
Андрій підписав контракт на службу в Збройних силах у травні 2017 року.
"Пішов записався, навіть нікому не сказав – перед фактом поставив. Його відмовляли, але він не пішов на це. Записався на рік, а відбув три роки", – пригадує односельчанка Ведешина, Світлана Хавара.
12 березня Андрій мав приїхати на ротацію… Поховали воїна у Кинашеві. Залишилися мати, старший брат, дружина і донька.
10 березня 2020 року у 131 орб назвали "чорним днем": батальйон втратив одразу трьох бійців.
"Вранці від обстрілу з ПТРК загинули Віктор Солтис та Андрій Ведешин, а ввечері куля ворожого снайпера обірвала життя 26-річного молодшого сержанта Іллі Пережогіна "Князя" – на іншому відрізку Донецького напрямку ОС", - йдеться у матеріалі.
Він народився 13 листопада 1993 року в Молдові. У дев’ятирічному віці переїхав у село Орлівка Ренійського району Одеської області, де жила його бабуся. Вона оформила опіку над Іллею та двома його сестричками.
Закінчивши школу, Ілля переїхав у Білгород-Дністровський, де знайшов роботу.
У 2017 році він пішов у військо. Служив у 56-й окремій мотопіхотній та 28-й окремій механізованій бригадах, брав участь у бойових діях. Із 2019 року – у 131-му окремому розвідувальному батальйоні.
Близько 19:40 поблизу Пісків, де виконує завдання 131 орб, у Князя поцілив ворожий снайпер. Поховали Іллю в Орлівці. Залишилися бабуся і сестри.
Олексій Золін – житомирянин. Народився 11 липня 1984 року. Навчався у школі №7, у Технологічному коледжі.
Батько Олексія, Сергій Вікторович – військовий, підполковник запасу, учасник бойових дій, учасник АТО.
У 2002-2004 роках Золін-молодший проходив строкову службу у житомирській 95-й десантній бригаді. У січні 2015-го був мобілізований до ЗСУ та захищав Україну у складі 13-го батальйону тієї ж "дев’яностоп’ятки". Після демобілізації сидів удома недовго й на початку 2018 року підписав контракт та повернувся до 95 одшбр. Згодом перейшов до лав 30-ї механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького. Служив у званні сержанта. Старший стрілець мотопіхотної роти мотопіхотного батальйону 30 омбр.
Загинув чоловік увечері 19 березня в районі Новоолександрівки Попаснянського району на Луганщині. Сержант Золін ніс бойове чергування на ВОПі, коли отримав поранення від снайперського пострілу в голову.
Поховали воїна на Смолянському військовому кладовищі Житомира. Лишилися батьки, трирічна донечка і сестра.
30 березня на позиції між селами Первомайське і Невельське, неподалік від західних околиць Донецька, від кулі снайпера загинув воїн 17-го батальйону 57-ї мотопіхотної бригади Володимир Мовчанюк.
Йому було 36. Він народився 11 вересня 1983 року, мешканець села Андрушівка Погребищенського району Вінницької області.
Служив у ЗСУ з травня 2015 року. Відтоді двічі продовжував контракт. Посада – навідник СПГ (станкового протитанкового гранатомета).
Володимир Мовчанюк був неодружений.
31 березня в Донецькій області внаслідок бойових дій отримав смертельне пораненнй 21-річний лейтенант Олександр Маланчук – командир взводу 3-го взводу 1-ї гірсько-штурмової роти 8 огшб 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ.
За словами мами бійця, його поранили поблизу Талаківки і Гнутового (міськарада Маріуполя) близько 23:30 31 березня, а помер Саша після півночі 1 квітня, під час реанімаційних заходів.
Народився він 26 вересня 1998 року, із Чернівців. Служив із 18 липня 2019 року.
Батько і мати загиблого – військовослужбовці. Василь Миколайович Маланчук – полковник, до 2019 року був першим заступником комісара Чернівецького обласного військомату.
24 липня 2020 року, відповідно до указу президента України, Олександр Маланчук нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).
Олексій Купріков народився 13 січня 1971 року в Росії, у Читинській області. Жив у селищі Черкаське Новомосковського району на Дніпропетровщині, де дислокується 93 омбр. Отримав середню технічну освіту.
Олексій вирішив піти на війну, після того як на фронті загинув його друг. Контракт із ЗСУ підписав у листопаді 2018 року.
Солдат, механік-водій механізованого батальйону 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр". Хоча спершу чоловік проходив службу на посаді стрільця-помічника гранатометника, а вже потім, після навчання у навчальному центрі, здобув новий фах.
У бригаді 49-річний солдат отримав позивний "Лєший", бо дуже любив ліс – усе про нього знав, учив побратимів, як там виживати.
Олексій воював у районі Авдіївки, Новоселівки Другої, в останню ротацію – на околицях Кримського на Луганщині. Там, під час обстрілу позиції 93 омбр біля Кримського, і загинув 9 квітня, зазнавши множинних осколкових поранень.
Напередодні загибелі Лєший розмовляв по телефону із сином. Невдовзі мав приїхати додому у відпустку… Поховали солдата в смт Черкаське, поруч із батьком.
Залишилися цивільна дружина, 19-річний син Владислав, мама та рідна сестра, яка також служить у 93-й бригаді.
Мітки: #війна на Донбасі #загиблі в АТО