ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Волонтери знайшли під Щастям братську могилу українських бійців

Призвища військових наразі невідомі
Depo.
18 червня 2015 14:09
ФОТО: depo.ua

Волонтери групи "Чорний Тюльпан" виявили та ексгумовали тіла 4 українських військовослужбовців з братського поховання у районі Щастя на Луганщині.

Про це повідомив Союз "Народна пам'ять", передає Донбас.depo.ua.

На думку волонтерів, прізвища деяких бійців вдасться встановити.

Протягом останніх декількох днів волонтери-пошукачі місії "Евакуація-200"("Чорний Тюльпан") встигли обстежити місця боїв в Луганській області. Під час пошукових робіт вони вивезли тіла дев'ятьох військовослужбовців.

"Ми працювали в районі міста Щастя. Виявити бійців допомогли ветерани афганської війни. Вони нам показали місце, де стояв хрест і табличка: "Тут поховані чотири українських солдати". Кажуть, що хлопці загинули в 2014-му році. Коли ми їх відкопували, спека була нестерпна", - розповів подробиці цієї операції волонтер місії "Чорний Тюльпан" Сергій Білокінь.

За його словами, яма, де знаходилися тіла, була викопана екскаватором - чотири метри завдовжки, півтора - завширшки і глибиною у два метри. 

Він зазначив, що при них були особисті речі: натільні хрестики, годинник, ланцюжки. А ось документів, на жаль, не виявилося. За його словами, роботи на братській могилі викликали резонанс: сюди приїхали представники різних структур, в тому числі ОБСЄ. Були журналісти та телебачення.

 Білокінь так само повідомив, що на наступний день волонтери "Чорного Тюльпана" вивезли з різних моргів Луганській області тіла ще чотирьох українських військових. В цілому дев'ять військових за пару днів.

Нагадаємо, при розкопках в районі Крутої Гори були ексгумовані 4 тіла українських військових.