UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Волонтер з Чехії, що оселився у зоні АТО і рятує людей ляльками-мотанками (ФОТО)

Чех Міхал Кислицький вже кілька років живе на Донбасі, заснував організацію "Бажання допомагати", яка збирає кошти на допомогу завдяки лялькам-мотанкам, які роблять жінки, що живуть на лінії розмежування

Волонтер з Чехії, що оселився у зоні АТО…

Як передаєє Depo.Донбас, про це повідомиляє "Радіо Свобода".

Кислицький нагадує, що війна на Донбасі, не закінчується, що обстріли з "Градів" та іншого важкого озброєння продовжують вбивати людей.

"У мене було величезне бажання знайти щось нове для себе в житті, знайти сенс. Я 25 років прожив у Чехії, вивчився на електрика і жив звичайним життям, у матеріальному достатку, працював на фабриці. Але мені не вистачало чогось у серці. Коли я бачив деяких колег, які працювали на виробництві 20–30 років, я дуже не хотів, щоб так сталося зі мною. Тому вирішив, що хочу подорожувати. Моя перша думка не була війна, я вирішив для себе у 2013 році, ще до Майдану, до війни. Я просто обрав схід. А коли готувався до подорожі, почалася війна на Донбасі", - розповів чех.

Спочатку він приїхав на Закарпаття, де усе частіше почав чути про війну і прийняв це як виклик.

"Спочатку, як звичайний волонтер, я возив пакети з їжею на фронт, щоб нагодувати людей, які були від усього відрізані, від водопостачання, електрики, продуктів. Але формат допомоги змінюється. Якщо людина ставить за мету допомагати ефективно, доводиться постійно вигадувати, як це робити... Ми побачили, що не завжди продуктові набори або фінансова допомога суттєво допомагають людям. І тоді мені спав на думку цей проект - я назвав його "Майстерня на фронті" - дати роботу кільком людям, одночасно порадувати наших спонсорів і надихнути нових, залучити до нас увагу. Мені хотілося, щоб це було щось українське, щось, що пов'язане з історією цієї країни...Тоді я спробував знайти людей для реалізації цього проекту в одному з прифронтових міст, де я вже три роки працював, - у Красногорівці. Там є велика проблема - багато матерів-одиначок, у яких немає роботи, яким і запропонував робити ляльок", - дадає Міхал.

За його словами, вони не намагаються продавати цих ляльок, а дарують спонсорам як пам'ять про добрий вчинок.

"Крім цього, ми ці ляльки просто роздаємо на різних заходах, ярмарках, передаємо в кафе, в яких господарі погоджуються їх виставити, і там кожен може взяти ляльку собі. Ми від початку хотіли саме роздавати ляльки - з вірою в те, що людям це набагато приємніше, ніж якщо ми будемо намагатися їм їх продати. Це просто подарунок від якогось незнайомця з України, того, хто на фронті, десь там, під обстрілами, намагається створювати щось красиве. Думаю, що наш задум вдався. Люди беруть мотанки собі, дарують їх іншим людям у подарунок. Ми залишаємо вибір за ними: вони самі вирішують, чи хочуть вони подарувати нам кошти на наші проекти для Донбасу", - розповідає волонтер.

Організація має кілька проектів, але основний зараз, проект "Тепло". У більшості прифронтових міст не працюють тепломережі.

"Вугілля останнім часом, на жаль, занадто дороге, тож ми намагаємося допомогти дровами. Ми вибираємо сім'ї, які видаються дійсно нужденними, і, тим не менше, таких, дуже багато. Поки що всі отримані нами пожертви ми використовуємо на це. За цей рік ми вже відвезли приблизно 60 сім'ям по 5–6 кубів дров. І слава Богу, таких організацій, як наша, тут багато, тому що людей теж дуже багато, тож ми не одні так допомагаємо. Ми одна з найменших організацій, яка цим займається", - дадає Міхаль.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme