ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Волкер заявив, що контактує із Сурковим для врегулювання ситуації на Донбасі

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що листується з помічником президента Росії Владиславом Сурковим щодо врегулювання конфлікту на Донбасі

Depo.
11 жовтня 2018 23:45
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, про це він сказав в інтерв'ю "Настоящему времени".

Відзначається, що Волкер "все ще сподівається прийти до спільного рішення з питання розміщення на територіях сепаратистів миротворців ООН".

"В останні кілька тижнів ми з ним листувалися з питання розміщення миротворців в Донбасі. З моєї точки зору, це дуже життєздатна ідея і самий практичний спосіб полегшити реалізацію Мінських угод", - зауважив Волкер.

У повідомленні нагадується, що Україна пропонувала розмістити в Донбасі іноземних миротворців ще в лютому 2015 року, але Росія категорично не погоджувалася з ідеєю. У червні 2015 року Верховна Рада України офіційно дозволила ввести миротворців в Донбас, а влітку і восени 2016 року був заявлено про згоду Москви на цей крок. Але пізніше Росія спростувала, що згода була досягнута. При цьому влада так званої "ДНР" обіцяли, що будуть розглядати таку місію "як агресію" і атакують миротворців. Сьогодні в Донбасі є спостерігачі ОБСЄ, але вони не озброєні і можуть тільки фіксувати порушення перемир'я, але не втручатися в конфлікт.

Волкер пояснив, що в нинішній ситуації "Росія скаржиться", що Україна не дає особливий статус територій, які контролюють проросійські сепаратисти (так званим "ДНР" і "ЛНР), не проводить амністію тих, хто брав участь в бойових діях і не організує місцеві вибори на територіях.

"Але Україна не може цього зробити, поки Росія займає територію, і поки (там) немає ніякої безпеки і свободи пересування, - пояснив Волкер ідею розміщення миротворців в Донбасі. - Миротворчі сили зможуть прийти, створити безпеку в регіоні, забезпечити свободу пересування і світ . Люди зможуть повернутися до свого життя. І тоді це дозволить здійснити Мінські угоди ".

"Ми цю ідею запропонували, Україна її підтримує, також її підтримують Франція і Німеччина. ЄС, НАТО, Канада, Великобританія - всі готові підтримати місію ООН зі стабілізації ситуації в Донбасі. Тільки Росія блокує розміщення миротворців", - підкреслив Волкер.

Волкер підкреслив, що зі свого боку закликає Росію не визнавати легітимними вибори в "ДНР".

"Ми вважаємо, що ці вибори повністю незаконні. Не можна провести законні вибори на територіях, які зайняті озброєними угрупованнями. Там діють різні незаконні збройні формування і політичні структури, які були створені Росією. Це незаконні влади, і їм немає місця в Мінських угодах, і вони також не повинні існувати відповідно до Конституції України ", - підкреслив спецпредставник США.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook